Marcinkowice. Budowa hali sportowej idzie zgodnie z planem

Marcinkowice. Budowa hali sportowej idzie zgodnie z planem

hala sportowa Marcinkowice

Praca przy budowie hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach wre. Kilka miesięcy temu budynek zyskał dach, a teraz trwają roboty wewnątrz obiektu. Do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem.

Trwają prace wykończeniowe w części socjalnej. Wkrótce w sportowej części budynku montowane będzie wyposażenie, a na zewnątrz robiona będzie elewacja. Ruszą też roboty dotyczące zagospodarowania terenu.

– Podjęliśmy także decyzję o zmianie lokalizacji przystanku autobusowego przy drodze powiatowej w pobliżu nowego obiektu sportowego. To koszt 150 tysięcy złotych. Warto jednak wydać te pieniądze, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom i osobom, które będą korzystały z hali – informuje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że hala ze strzelnicą będzie częścią Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Koszt inwestycji to ponad 20 milionów złotych. O budowie pisaliśmy już między innymi TUTAJ. Obok hali znajdzie się kompleks sportowy z boiskami, trybunami, kortami tenisowymi, odkrytym basenem, bieżnią oraz miejscami do skoku w dal i wzwyż, pchnięcia kulą, rzutu młotem i dyskiem.

Na budowę hali Starostwo Powiatowe pozyskało dofinansowanie w wysokości 10,8 miliona złotych, a Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona.

Fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Nowy Sącz. Pokazali, że potrafią strzelać

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.