Finałowa SYLWETKA sportowca – Małgorzata Myjak [GŁOSOWANIE]

Finałowa SYLWETKA sportowca – Małgorzata Myjak [GŁOSOWANIE]

Prezentujemy kolejną sylwetkę zawodniczki, Małgorzaty Myjak, która walczy o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny roku 2021. Finałowe głosowanie potrwa do 6 lutego.

Co o sobie i swojej dotychczasowej drodze sportowej, mówi sama nominowana? 

Od zawsze interesowałam się sportem, najpierw jednak szczególnie upodobałam sobie piłkę nożną. Dopiero w 2017 roku pierwszy raz pojechałam na zgrupowanie kadry narodowej do lat 15. Ten wyjazd był dla mnie olbrzymim zastrzykiem motywacji do dalszego trenowania. Pierwszy duży sukces przyszedł dwa lata później, kiedy to w Izraelu sięgnęłam po tytuł Mistrzyni Europy.

Sztangistka opowiedziała również o sukcesach, które odnosiła w roku poprzednim.
Rok 2021 był z jednej strony dla mnie bardzo udany, sięgnęłam ponownie po tytuł Mistrzyni Europy do lat 17, z drugiej trochę pechowy, bo przyplątała mi się kontuzja łopatki. Na szczęście po urazie nie ma już większego śladu i mogę przygotowywać się do Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy już do lat 20. Moim największym marzeniem są oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.
Poza życiem sportowym uczę się w szkole branżowej jako mechanik samochodowy. Cieszy mnie motoryzacja, samochody to takie moje drugie hobby. Korzystając z okazji chciałam bardzo podziękować za każdy oddany na mnie głos, to bardzo miłe kiedy ktoś docenia ciężką pracę – dodaje na koniec Małgosia.
Aktualne wyniki głosowania można sprawdzać TUTAJ

Szczegółowy regulamin znajduje się na oficjalnej stronie Stowarzyszenia dla Miasta Nowego Sącza, w zakładce Sportowiec-2021.

Finałowa gala z oficjalnym podsumowaniem odbędzie się w piątek, 11 lutego br. To wtedy dowiemy się – kto został Najpopularniejszym Sportowcem Ziemi Sądeckiej roku 2021.

fot. Stowarzyszenie dla Miasta

GŁOSUJ też na: Finałowa SYLWETKA sportowca – Klaudia Kowalska [GŁOSOWANIE]

Reklama