GENIALNI LOKALNI GLOBALNI. Nominowany Filip Pławiak

Aktor filmowy i teatralny wywodzący się z Sądecczyzny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Otrzymał nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2016.

Na swoim koncie ma role w licznych serialach i filmach, w tym pierwszoplanowe w takich produkcjach jak: „Bilet na księżyc”, „Czerwony pająk”, „Prosta historia o morderstwie” czy „Listy do M 3”.

W ubiegłym roku zagrał też pierwszoplanowe role w serialach „Nielegalni” dla Canal+ czy „Chyłka” dla TVN. Wziął również udział w filmie „303. Bitwa o Anglię” oraz w Teatrze Telewizji w „Alicji w krainie koszmarów”. Z Sądecczyzną wiąże go rodzina. Dzieciństwo spędził w Witowicach Górnych. Maturę zdał w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. – Sądecczyzna to moja „Mała Ojczyzna”, do której zawsze wracam z przyjemnością – mówi aktor. Jego hobby to sport, szczególnie piłka nożna. Lubi też jazdę konną.

Aby oddać głos na Filipa Pławiaka kliknij —>TUTAJ i przejdź na dół strony, gdzie znajduje się głosowanie. 

Genialni Lokalni Globalni – ostatnie godziny głosowania!

Fot. Anna Tomczyńska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.