Festyny, pikniki, jarmarki. Czeka nas kolejny weekend pełen wrażeń

Festyny, pikniki, jarmarki. Czeka nas kolejny weekend pełen wrażeń

dziecko

Przed nami kolejny wakacyjny weekend pełen atrakcji. Tym razem na mieszkańców Sądecczyzny i turystów odwiedzających nasz region czekać będą liczne festyny, pikniki i jarmarki. Dobiegnie też końca tegoroczna edycja Święta Dzieci Gór.

Sobota – 30 lipca

W sobotę w Tyliczu odbędzie się IV Jarmark Tylicki. Impreza pod hasłem „Tylicz Muzycznie” rozpocznie się o godzinie 11:00, natomiast 2 godziny później wystartuje część artystyczna. Wystąpią m.in.: Zespół Howerna z Piwnicznej, Folklorna Skupina Maticiar ze Svarżowa, Krystyna Słobodianuk (studentka Uniwersytetu Teatralno-Filmowego w Kijowie) z akompaniamentem Edyty Sumilskiej, Bardyjowscy Heligurkarze i Zespół Regionalny Pogranicze z Tylicza.

Nieco później, bo w godzinach od 18:00 do 21:00, na placu pod Astro Centrum w Chełmcu odbędzie się Piknik Rodzinny „Ale Kosmos”. Przewidziane są liczne atrakcje, takie jak pokazy teleskopów, Kosmiczna Zupa, pokazy Ozobotów, kosmiczne konkursy z nagrodami, czy też gry i animacje dla dzieci.

Tego samego wieczoru kończy się też 29. Święto Dzieci Gór. O 18:00 w amfiteatrze w Parku Strzeleckim rozpocznie się koncert finałowy. Około godziny 20:30 na uczestników czekać będą tańczące fontanny.

Niedziela – 31 lipca

Niedziela upłynie pod znakiem pikników, festynów i jarmarków. O godzinie 13:00 startuje Rodzinny Piknik Strażacki, organizowany przez OSP Stróże. Przewidziane są liczne występy i pokazy. Pieniądze uzyskane z loterii fantowej i sprzedaży dań z grilla, hot dogów, zapiekanek, czy napojów zasilą pulę przeznaczoną na zakup i doposażenie samochodu gaśniczego dla strażaków ze Stróż. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Piknik rodzinny odbędzie się też w klubie „Halny” przy ulicy Borelowskiego w Nowym Sączu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. W programie znajduje się m.in. próba ustanowienia rekordu Guiness’a. Podczas pikniku prowadzona będzie zbiórka na rzecz kampanii #równiepiękni. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

O godzinie 14:30 na orliku w Gołkowicach Górnych rozpocznie się Festyn Sołecki. Na uczestników czekać będą pokazy strażackie, loteria, malowanie twarzy – każdy znajdzie coś dla siebie. Wystąpi też zespół Bystro Kicora z Przysietnicy.

Kolejny piknik w regionie odbędzie się na placu rekreacyjnym Czarna Krępica w Kamionce Wielkiej. Impreza organizowana przez Fundację Karpacka Manufaktura startuje o godzinie 15:00. W programie są m.in. gawędy i turniej rycerski, występy zespołów regionalnych z tamtejszej gminy, prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich i wiele innych.

W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu między godziną 11:00 a 16:00 trwać będzie Ekologiczny Jarmark Regionalny. Warsztaty, pokazy, prezentacje – to wszystko czekać będzie na uczestników tego wydarzenia.

Z kolei w Rytrze odbędzie się Piknik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. W programie wydarzenia, które rozpocznie się o 14:00, są m.in. wystawcy z lokalnym rękodziełem, regionalne potrawy i występ Szkolnego Zespołu Regionalnego Rytrzoki. Plakaty reklamujące wszystkie wymienione wyżej wydarzenia można znaleźć w poniższej galerii.

źródła grafik: Urząd Gminy Chełmiec, MCK Sokół, Stowarzyszenie Nasko Bonda, Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, Urząd Miejski w Starym Sączu

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Nowy Sącz. Sterroryzował pracownicę jednej ze stacji paliw

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.