Nowy Sącz. Sterroryzował pracownicę jednej ze stacji paliw

Nowy Sącz. Sterroryzował pracownicę jednej ze stacji paliw

kajdanki

Wszedł do budynku i zaczął grozić ekspedientce przedmiotem, który przypominał broń. Krzyczał, by wydała mu pieniądze. Sceny jak z kina akcji rozegrały się w ubiegłą niedzielę (24 lipca) na jednej z nowosądeckich stacji benzynowych.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godziną 19:00. Młody mężczyzna wszedł do jednej ze stacji benzynowych w Nowym Sączu, gdy nie było tam klientów. Wyciągnął przedmiot wyglądający jak broń, następnie wymierzył w kierunku ekspedientki i krzyczał, by dała mu pieniądze. Zanim zszokowana kobieta zdążyła zareagować, mężczyzna szybko wyszedł z budynku.

O wszystkim natychmiast poinformowano sądeckich policjantów, a ci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Dzięki nagraniom z kamer monitoringu ustalono tożsamość mężczyzny, a jego rysopis przekazano wszystkich patrolom w służbie. Niespełna 4 godziny od „napadu” mundurowi zatrzymali poszukiwanego 24-latka w jego domu w jednej z sądeckich miejscowości.

Funkcjonariusze przeszukali pojazd użytkowany przez mężczyznę i znaleźli tam marihuanę. Zabezpieczyli też przedmiot, którym 24-letni Sądeczanin groził ekspedientce. Jak się okazało, nie była to prawdziwa broń.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych przy wykorzystaniu przedmiotu przypominającego broń, czym wzbudził u pokrzywdzonej obawę jej użycia. Ponadto młody mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

24-latkowi grozi teraz do 2 lat więzienia. Co więcej, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Tragiczny weekend w powiecie tarnowskim. Interweniowali m.in. sądeccy strażacy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.