Polowanie na sądeckie lody Ekipa. Szturm na dyskonty. Właściciele małych sklepów rozczarowani

Polowanie na sądeckie lody Ekipa. Szturm na dyskonty. Właściciele małych sklepów rozczarowani

To masowe zjawisko: dzieci z własnej woli wstają przed świtem i pędzą do sklepu spożywczego, aby ustawić się w kolejce przed otwarciem. Miejsce blisko drzwi, a później szybki sprint do zamrażarki zapewnia szansę, że uda się kupić loda. Bracia Koral z Nowego Sącza w kooperacji z Ekipą Friza wyprodukowali przysmak, który bije rekordy popularności i którego znakiem szczególnym jest… niedostępność.

Wczoraj w kilka minut lody Ekipa znikały ze sklepów sieci Lidl. W dyskontach sieci Biedronka dostępne były od 22 kwietnia. 75% zapasów wyprzedało się w pierwszy dzień sprzedaży. Jak wyliczyli analitycy z Biedronki – lody Ekipy lądowały w koszykach klientów średnio co 16 sekund.

Ponieważ tysiące dzieciaków chce spróbować smakołyku promowanego przez najpopularniejszych w Polsce youtuberów, a popyt ciągle przewyższa podaż – na lody Ekipa urządzane są „polowania”. Nagrania na których uwieczniono wczorajsze poranne wyścigi dzieciaków do zamrażarek zasypały Internet. W sieci pojawiło się także mnóstwo komentarzy, z których wynika, że małe sklepy, które chcą zaopatrzyć się w lody Ekipa napotykają na problem w hurtowniach.

Chcąc mieć te lody w ofercie mojego sklepu jestem zmuszona kupić 4-5 kartonów innych lodów Koral, aby móc kupić jeden karton ekipy. Sytuacja nie jest jednostkowa. Każda hurtownia mówi mi to samo: cztery inne plus jeden Ekipa , gdzieniegdzie pięć innych plus jeden Ekipy. Czyli ja też muszę zrobić sprzedaż wiązaną dla klienta” – pisze właścicielka osiedlowego spożywczaka.

Producent zapewnia, że niebawem apetyt fanów Ekipy  ma szansę zostać zaspokojony, również za pośrednictwem małych sklepów.

Mamy też dobrą wiadomość zarówno dla fanów „Ekipy”, jak i sklepów – zwiększyliśmy moce produkcyjne oraz poszerzamy na bieżąco sieć dystrybucji – wkrótce lody „Ekipa” będą osiągalne dla każdego w sklepach na terenie całego kraju! Zrobimy wszystko, by zatowarowanie zarówno małych lokalnych sklepów, jak i dużych sieci handlowych, było satysfakcjonujące dla przedsiębiorców oraz młodych klientów” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej firmy Koral.

Dyrektor Generalny PPL Koral, Mariusz Jurek zapowiedział też, że niebawem będzie można polować na lody Ekipa w nowym, większym o 15 ml formacie – XL.

–    Dzięki wydatnie zwiększonym mocom produkcyjnym oraz poszerzeniu sieci dystrybucji będą one dużo bardziej osiągalne dla każdego konsumenta w różnego formatu punktach handlowych. W tym miejscu chcę również bardzo mocno podkreślić, że ze strony firmy Koral absolutnie nikt nie jest „forowany” i każdy punkt handlowy, bez względu na format czy też strukturę właścicielską, ma takie same możliwości i prawa w zakresie dostępności oraz zamawiania naszych lodów. Powiem więcej, dla nas rynek tradycyjny jest niezwykle istotny, a niezależne punkty sprzedaży, tzw. „sklepy lokalne/osiedlowe” zawsze były i będą szczególnie bliskie naszej firmie – oznajmił Mariusz Jurek i zaapelował do sprzedawców „o cierpliwość, wyczucie i rozsądek w kreowaniu strategii sprzedaży lodów”

Bądźmy wszyscy fair w stosunku do siebie i twórzmy jedną wielką, pozytywną EKIPĘ, a wtedy jestem przekonany, że każdy z nas odniesie oczekiwany sukces handlowo-marketingowy – stwierdził.

Spółka ma uruchomić dodatkową linię produkcyjną, która umożliwi produkcję miliona lodów Ekipy dziennie.

 

Ekipa Friza nakręca popyt na sądeckie lody. Internet pełen aukcji papierków w kosmicznych cenach

Lody spod lady. Koral sprytnie przemyślał tę promocję z Ekipą Friza

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.