Powroźnik – Tylicz. Będzie remont drogi i siedmiu mostów. Powiat otrzymał dofinansowanie

7,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej na trasie Powroźnik – Tylicz zostanie gruntownie wyremontowany. Powiat Nowosądecki otrzymał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach prac planowany jest między innymi remont siedmiu mostów w miejscowościach: Powroźnik, Wojkowa i Tylicz (gmina Krynica-Zdrój oraz  Muszyna). Inwestycja pochłonie 13 285 363,00 zł. Dofinansowanie pokryje 55% tej sumy, a pozostała część pochodzić będzie z budżetu powiatu nowosądeckiego.

– Niestety, z uwagi na limit środków, zadanie w chwili obecnej objęte jest dofinansowaniem w wysokości: 4 493 539,23 zł (34%). Jeśli pojawią się oszczędności podczas realizacji pozostałych zadań, kwota dofinansowania zostanie zwiększona do wysokości ok. 7.255.427,00 zł. Dlatego realizacja tej inwestycji będzie prawdopodobnie odsunięta w czasie – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Jak pisaliśmy TUTAJ, w planach jest także przebudowa drogi powiatowej w Ptaszkowej, dzięki której nastąpi połączenie drogi krajowej numer 28 z drogą powiatową Królowa – Ptaszkowa.

Ponadto władze powiatu nowosądeckiego starają się o dofinansowanie remontu 3,8 km drogi powiatowej na trasie Tymowa – Łososina Dolna za kwotę ponad 5,5 mln zł. Zadanie przeszło pozytywnie ocenę formalną, ale na razie trafiło na listę rezerwową.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.