Dzień Niepodległości uczczony przejazdem pociągu retro na trasie Nowy Sącz – Krynica (fotorelacja)

Dzień Niepodległości uczczony przejazdem pociągu retro na trasie Nowy Sącz – Krynica (fotorelacja)

pociąg retro, dzień niepodległości, Nowy Sącz - Krynica-Zdrój

To wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz obchodów Dnia Niepodległości na Sądecczyźnie. Stowarzyszenie Miłośników Kolei ponownie zorganizowało przejazd wyjątkowym pociągiem retro Ty2-911. Tuż przed godziną 10.00 lokomotywa wyruszyła w trasę: Nowy Sącz – Piwniczna-Zdrój – Muszyna – Krynica-Zdrój.

Mieszkańcy ziemi sądeckiej już od wczesnych godzin porannych oblegali nowosądecki dworzec PKP. Maszyna zbudowana z lokomotywy parowej i odrestaurowanych, zabytkowych wagonów stanowiła sporą atrakcję dla zgromadzonych miłośników polskiej historii. Była okazja do zrobienia zdjęć a potem do wyjątkowej przejażdżki wzdłuż malowniczej trasy.

Uczestnicy mogli liczyć na prelekcję historyczną a także ciepły poczęstunek. Towarzyszyła im grupa rekonstrukcji historycznych z okresu 1914-1918. Przed odjazdem był czas na zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego. Pociąg retro dotarł do Krynicy-Zdroju po godz. 13.00. W drodze powrotnej miał pięć postojów na tych samych stacjach, na których zatrzymywał się w drodze do uzdrowiska (Muszyna, Żegiestów, Piwniczna, Rytro, Stary Sącz). Przyjazd do Nowego Sącza nastąpił po godz. 17.00. Poniżej fotogaleria z tej wyjątkowej formy uczczenia Dnia Niepodległości.

Fot: Adrian Maraś

Czytaj także: Patriotyczny przemarsz ulicami Nowego Sącza. Niech żyje wolna Polska

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama