Dzień Dawcy Szpiku w Nowym Sączu

W sobotę (3 czerwca) w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu w godz. od 9. do 15. odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Organizatorzy zapraszają do rejestracji w bazie potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych wszystkie zdrowe osoby pomiędzy  18. a 55. rokiem życia, których waga nie wynosi mniej niż 50 kg, a wskaźnik masy ciała nie przekracza 40 BMI.

Na potencjalnych dawców czekać będzie zespół wyszkolonych wolontariuszy, którzy pomogą rozwikłać wszelkie wątpliwości i z przyjemnością pomogą dokonać rejestracji w bazie Fundacji DKMS.

– Sama rejestracja to bardzo prosty proces. Wystarczy wypełnić formularz oraz za pomocą pałeczek pobrać wymaz śliny z wewnętrznej części policzka. Wszelkie koszty związane z badaniem materiału genetycznego ponosi Fundacja DKMS, a więc całość jest zupełnie bezpłatna dla potencjalnego dawcy – informuje Emilia Myrlak, organizator akcji.

W bazie Fundacji DKMS zarejestrowanych jest 3446 potencjalnych dawców z Nowego Sącza oraz 21 dawców rzeczywistych, którzy mieli szansę na uratowanie życia i zdrowia swoich bliźniaków genetycznych.

Tego samego dnia w Miasteczku Galicyjskim odbywać będzie się IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a smile, o którym przeczytasz w tekstach:

Nowy Sącz: Run 4 a smile już w sobotę!  oraz: Nowy Sącz: Bieg po uśmiech małego Patryka. Niech pokona białaczkę!

Gościem Honorowym Dnia Dawcy w Nowym Sączu będzie Kamil Kamiński, sądeczanin który uratował życie swojej genetycznej siostrze.

Fot. ilustracyjne – organizatorzy, pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.