Nowy Sącz: bieg po uśmiech małego Patryka. Niech pokona białaczkę!

Zbliża się IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny „Run 4 a smile” organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University. Tym razem bieg dedykowany jest Patrykowi Mrowcy, który cierpi na białaczkę. Start w sobotę, 3 czerwca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. 

Uczestnicy pobiegną w czterech kategoriach wiekowych (dla dzieci i dorosłych). Będą zawody Nordic Walking, gość specjalny imprezy – strongman Tomasz Kowal i wiele innych atrakcji.

– Naszym celem jest zebranie 6 tysięcy złotych, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie  i rehabilitację chorego na białaczkę Patryka Mrowcy, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda – mówi dr Justyna Sokołowska – Woźniak z WSB-NLU.

Udział w biegu wiąże się z wykupieniem symbolicznej cegiełki (koszt 10 zł). Każdy uczestnik otrzyma: medal, wodę mineralną, kiełbaskę, słodki upominek i prawo do udziału w innych atrakcjach. Dzięki hojności sponsorów będą nagrody za trzy pierwsze miejsca, puchar za pierwsze miejsce, medale dla wszystkich dzieci oraz nagrody dla osób, które jako pierwsze zarejestrują się on-line.

– Impreza ma charakter międzynarodowy. Uczestniczą w niej studenci z różnych stron świata, między innymi z Ekwadoru, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Chin, Kazachstanu, Ukrainy, Maroka i Białorusi – mówi Krzysztof Zimny, student WSB-NLU.

W poprzednich latach uczestnicy biegli m.in. dla Piotrusia Bajdela i Faustynki Pajor. W tym roku pomocy potrzebuje Patryk Mrowca, o którym pisaliśmy na łamach DTS. U chłopca w 2016 r. zdiagnozowano białaczkę.

– Od tego czasu większość dni synek spędził w szpitalu oczekując na przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. W listopadzie 2016 r. Patryk przeszedł przeszczep szpiku. Udało się znaleźć bliźniaka genetycznego w Polsce. Sam zabieg trwał 8 minut.  Patryk przespał ten czas. Teraz daje nam się we znaki chemioterapia, którą dostawał przez ostatni tydzień. Jest osłabiony. Lekarze jednak robią wszystko, aby jej skutki złagodzić – mówi tato Patryka, Michał Mrowca.

W pomoc Patrykowi zaangażował się również Urząd Miasta Nowego Sącza, który wraz z fundacją DKMS zorganizował rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Chłopiec nadal wymaga rehabilitacji, leczenia, odpowiedniej diety.

Na bieg można rejestrować się na stronie internetowej: http://bieg.wsb-nlu.edu.pl/rejestracja/

– W dniu biegu, również w Miasteczku Galicyjskim odbędzie się też rejestracja potencjalnych dawców szpiku, którą organizują nasze studentki – dodaje dr Justyna Sokołowska – Woźniak.

***

Partnerzy wydarzenia: 

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Sursum Corda, Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Nowym Sączu,  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, Program LLP/Erasmus, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid, Gościniec Galicyjski,  Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, http://www.rowerempogorach.pl/ , Fundacja Młodzież Edukacja Przyszłość, Studenckie Forum Business Centre Club, Dziecięcy Uniwersytet I-go Wieku, Studencki Klub Biznesowy

Fot.  arch. Run 4 a smile, arch. UM NS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.