Nowy Sącz: alkogogle i symulacja dachowania czyli stop pijanym kierowcom

Dziś na terenie Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Rejtana 18 w Nowym Sączu do godz. 13.00 trwa akcja „Razem przeciwko pijanym kierowcom w Nowym Sączu”. Kampanię organizuje Fundacja Prodriver wraz z Urzędem Miasta Nowego Sącza.

– Celem tej kampanii jest promowanie postaw społecznych na rzecz sprzeciwiania się jeździe pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz instruktaż na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym dla młodzieży z nowosądeckich szkół, z darmowym wstępem dla uczestników – mówi Tomasz Michałowski, prezes Stowarzyszenia Dla Miasta.

Podczas imprezy można skorzystać z wielu atrakcji. Jest m.in. test slalomu w alkogoglach, pokaz pierwszej pomocy ofiarom wypadków na drodze, pokaz używania gaśnicy samochodowej, symulator zderzeń drogowych lub dachowania. Będzie także instruktaż doskonalenia technik bezpiecznej jazdy samochodem z talerzem Stewarta, darmowe gokarty na specjalnie zbudowanym mini-torze oraz symulacja wypadku drogowego z udziałem służb ratowniczych.

Fot. Ilustracyjne Fundacja Pro Driver. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.