Dziękujemy! Zwycięzcy plebiscytu „150 lat na straży” nagrodzeni

Dziękujemy! Zwycięzcy plebiscytu „150 lat na straży” nagrodzeni

150 lat na straży

Dziękujemy, że pomogliście nam ich docenić. To oni poświęcają swój wolny czas, by nieść pomoc innym i działać dla dobra lokalnych społeczności. Dla części z nich to praca zawodowa, w której niejednokrotnie ryzykują życie i zdrowie, by ratować ludzi i ich mienie. Jak już wiele razy podkreślaliśmy, strażacy to ogromna siła naszego regionu. Teraz mogliśmy nagrodzić tych spośród nich, na których postawili nasi Czytelnicy.

Dzisiaj w siedzibie komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oficjalnie podsumowaliśmy plebiscyt „150 lat na straży”, organizowany przez Wydawnictwo DOBRE pod patronatem i we współpracy z Komendą Miejską PSP oraz Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Była to okazja, by uścisnąć dłonie niezwykłych ludzi, na których w dwóch etapach głosowania na portalu dts24.pl oddaliście tysiące głosów i przekazać strażakom gratulacje oraz wyrazy uznania. Dzięki wsparciu sponsorów mogliśmy także zwycięzcom plebiscytu wręczyć nagrody. Przypomnijmy, że na swoich kandydatów głosowaliście w pięciu kategoriach, a laureatami po zaciętej wirtualnej walce zostali:

Jednostka OSP

1. OSP Stary Sącz – 8 654 głosy
2. OSP Rożnów – 8 417 głosów
3. OSP GRS Nowy Sącz – 1 532 głosy

Drużyna MDP

1. MDP Podole Górowa – 2 219 głosów
2. MDP Łabowa – 1 482 głosy
3. MDP Florynka – 1 355 głosów

Strażak OSP

1. Anna Różańska (OSP Gródek nad Dunajcem) – 1 763 głosy
2. Mateusz Paciorek (OSP Florynka) – 1 025 głosów
3. Anna Plata (OSP Brzezna-Litacz) – 1 016 głosów

Weteran

1. Mirosław Pulit (OSP GRS Nowy Sącz) – 1 189 głosów
2. Ludwik Grybel (OSP Florynka) – 1 041 głosów
3. Stanisław Oleksy (OSP Brzezna-Litacz) – 838 głosów

Strażak PSP

1. mł. bryg. Daniel Kantor – 1 576 głosów
2. mł. bryg. Mariusz Piwowar – 1 561 głosów
3. mł. ogn. Paweł Oleksy – 779 głosów

Na temat zwycięzców i nie tylko można przeczytać w wydanym specjalnie z racji strażackiego jubileuszu numerze DTS. Wersja online gazety dostępna TUTAJ.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy nagrodzić zwycięzców plebiscytu. Przedsięwzięcie wsparli: FAKRO Nowy Sącz, REFLEX – sklep strażacki Nowy Sącz, Centrum 998 – sklep strażacki wyposażenie OSP i PSP BHP Świerad, Volpex Nowy Sącz, BANK Spółdzielczy Nowy Sącz, Firma Usługowo-Handlowa „WITEX” Józef Witek Siołkowa, Hotel Czarna Owca Piwniczna-Zdrój, Hotel Prezydent Krynica-Zdrój, Firma WOJEWODZIC Nowy Sącz.

Strażacki jubileusz w DTS

Plebiscyt zorganizowaliśmy z okazji tegorocznej rocznicy 150 lat zawodowego pożarnictwa na Sądecczyźnie. Uroczyste świętowanie tego jubileuszu miało miejsce w ubiegłą sobotę podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Nowym Sączu. Relację z tego wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

Od kilku tygodni możecie się też zagłębiać na portalu dts24.pl w strażackie wspomnienia z naszego regionu. Komendant Miejski PSP w  Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka przegląda archiwum, dzieląc się ciekawostkami ze strażackich raportów oraz zdjęciami z działań ratowniczo-gaśniczych sprzed lat. Wszystkie opublikowane do tej pory artykuły z cyklu „strażackie wspomnienia” znajdziesz TUTAJ.

fot. Adrian Maraś

Reklama