Do dzieła Sądecczyzno! Ruszamy na pomoc Mateuszowi Barabaszowi. Oto szczegóły

Do dzieła Sądecczyzno! Ruszamy na pomoc Mateuszowi Barabaszowi. Oto szczegóły

Mateusz Barabasz, Nowy Sącz, pomoc

To jest ten moment, w którym można rozpocząć ofensywę dobra dla Mateusza Barabasza. Pierwsze wydarzenie dedykowane mieszkańcowi Nowego Sącza odbędzie się 9 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury. Można już odbierać darmowe wejściówki w kasie MOKu, lub zamawiać je przez stronę internetową. W tym drugim przypadku, do zamówionej wejściówki dołączona jest cegiełka o minimalnej wartości 15 zł – i jest to kwota, która w całości powędruje na pomoc Mateuszowi.

Jak już informowaliśmy TUTAJ, mieszkaniec Nowego Sącza uległ wypadkowi. Doznał licznych złamań kręgosłupa. Plegia kończyn dolnych i niedowład kończyn górnych to trudności, z którymi Mateusz cały czas się zmaga. Zdaniem lekarzy specjalistów jest szansa na odzyskanie sprawności w rękach. Ale do osiągnięcia celu potrzebna jest rehabilitacja. Jej miesięczny koszt to około 30 – 40 tysięcy złotych. Sprawę w swoje ręce wzięło sądeckie stowarzyszenie RobimyCośWięcej na czele z Marią Polańską-Wnuk.

W tym roku odbędą się dwie główne imprezy poświęcone Mateuszowi. Pierwsza to ta, którą zapowiadamy dziś, czyli Licytacje Charytatywne. Koncert odbędzie się 9 czerwca w dwóch rzutach. Pierwszy o godzinie 15 i drugi – o godzinie 18. Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu. W trakcie tych wydarzeń zostanie przeprowadzony szereg licytacji. Nie wszystko co będzie można wylicytować jesteśmy w stanie wymienić już dziś. Ale do nabycia na pewno będą dostępne artystyczne prace Mgr Morsa, Karoliny Karo Brodowskiej, Katarzyny Adamczyk, Katarzyny Dzikowskiej, Małgorzaty Brdej-Świderskiej, Ryszarda Miłka czy osób z niepełnosprawnościami Warsztatów Terapii Zajęciowej, współpracujących ze stowarzyszeniem. Licytacje będą połączone z koncertem RobimyCośWięcej. Usłyszycie flagowe utwory: „Wataha” i „Jest tylko teraz” z Męskiego Grania, „Nadszedł czas” z musicalu Król Rozrywki, „Będziemy dziećmi” Zeusa, „Play my music” z filmu Camp Rock, „Nieznajomy” Dawida Podsiadło, „Mantra” Igora Herbuta, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena i wiele innych. Na deskach MOKu zaprezentują się instrumentaliści, chór, soliści oraz tancerze stowarzyszenia. Zebrane fundusze podczas licytacji a także z cegiełek dołączonych do biletów zostaną w całości przekazane na leczenie i rehabilitację Mateusza Barabasza. Chcesz pomóc? Nie zwlekaj. Zamów wejściówkę online – TUTAJ, lub odbierz ją w kasie MOKu.

Mateusz ukończył studia medyczne, był na pierwszym roku stażu w szpitalu w Poznaniu i planował specjalizować się w psychiatrii. Wierzymy, że będzie w stanie zrealizować swoje plany i spełni marzenie o pomaganiu innym. Ale zanim to nastąpi, teraz on sam potrzebuje pomocy od nas – mówi Maria Polańska – Wnuk, prezes stowarzyszenia RCW.

Fot. DK / RCW

Czytaj także: Nowy Sącz. Dziękujemy! Zwycięzcy plebiscytu „150 lat na straży” nagrodzeni [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Reklama