Dyrektor Sandecji o trenerze: rozmowy trwają. Jest bardzo blisko

Kwestia nowego szkoleniowca Sandecji Nowy Sącz powinna wyjaśnić się jutro.

wsb3

Rozmowy trwają. Jest bardzo blisko porozumienia, ale niczego nie będziemy póki co oficjalnie komentować – mówi Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy klubu z Kilińskiego.

Na pytanie, czy nowym opiekunem zostanie Kazimierz Moskal, Aleksander ma gotową odpowiedź.

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – mówi.

Dwoma najpoważniejszymi kandydatami do objęcia sterów w seniorskim zespole Sandecji są Niemiec Tomas Oral oraz wspomniany Polak Kazimierz Moskal. Pierwszy z nich ma 44 lata i w przeszłości pracował w takich klubach jak m.in. FSV Frankfurt, Red Bull Lipsk czy Karlsruher SC. W ostatniej z drużyn pracował od 1 lipca do 4 grudnia 2016 roku (2 wygrane, 6 remisów, 8 porażek). Mowa o 2.Bundeslidze, czyli poziomie naszej polskiej ekstraklasy.

Z kolei Kazimierz Moskal ma 50 lat. Ostatnio Pracował w Pogoni Szczecin, z którą wywalczył siódme miejsce w Lotto Ekstraklasie w sezonie 2016/2017. Po zakończeniu rozgrywek z przyczyn osobistych (jednym z powodów takiej decyzji był fakt, że Moskal musiał poddać się operacji, wykonano mu endoprotezę biodra – przyp. red.) nie przedłużył umowy z klubem z województwa zachodniopomorskiego.

Według naszych informacji bliżej Kilińskiego jest właśnie Moskal. Ma on być faworytem zarządu Sandecji.

Fot.J. Korzeń

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]