Druga rezygnacja z mandatu radnego w Koalicji Nowosądeckiej. Powodem praca w miejskiej spółce?

Krzysztof Krawczyk z Koalicji Nowosądeckiej złożył rezygnację z mandatu radnego do Komisarza Wyborczego w Nowym Sączu. To już druga wymiana w grupie radnych Koalicji Nowosądeckiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż objął posadę w jednej z miejskich spółek. W jakiej i jakie stanowisko? Tego ratusz nie zdradza, ale obiecuje, że taka informacja pojawi się wkrótce. Prawdopodobnie chodzi o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Agnieszka Małecka z Biura Prasowego prezydenta oświadczyła, że nie może na razie potwierdzić żadnej informacji w tej sprawie.

- Komisarz Wyborczy wczoraj podpisał postanowienie o wygaśnięciu mandatu radnego Krzysztofa Łukasza Krawczyka z Komitetu Wyborczego Koalicji Nowosądeckiej Ludomira Handzla (okręg numer 3) - informuje Grażyna Długosz, główny specjalista w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu i dodaje, że rezygnując z mandatu nie trzeba wyjaśniać, co było powodem takiej decyzji. Prawo tego nie wymaga.

GoldenEgo

Wakujący mandat zgodził się przyjąć Leszek Gieniec, który osiągnął drugi wynik na liście kandydatów Koalicji Nowosądeckiej w okręgu nr. 3 podczas ostatnich wyborów samorządowych. Zdobył wówczas 341 głosów.

- Obaj panowie przyszli do delegatury w tym samym czasie. Pan Krzysztof złożył rezygnację, a pan Leszek oświadczenie o przyjęciu mandatu - wyjaśnia pracownica delegatury KBW.

Druga rezygnacja

Początkiem stycznia z mandatu radnej z ramienia Koalicji Nowosądeckiej zrezygnowała również Marta Poremba. Powodem było objęcie przez nią stanowiska szefowej wydziału miejskich inwestycji. W Radzie Miasta miał zastąpić ją Dariusz Izworski, który osiągnął drugi wynik w okręgu numer 4. W wyborach samorządowych zagłosowało na niego 200 osób, jednak ostatecznie nie przyjął mandatu. Wkrótce został zatrudniony przez prezydenta Ludomira Handzla w biurze prasowym ratusza.

Również Robert Berdychowski, który uplasował się na trzecim miejscu (198 głosów) nie wyraził zgody na zasiadanie w Radzie z ramienia Koalicji Nowosądeckiej. Ostatecznie mandat przyjął Jakub Prokopowicz, który złożył uroczyste ślubowanie podczas nadzwyczajnej sesji 17 stycznia.

Aktualizacja: 

Rano informowaliśmy, iż prawdopodobnie były radny Krzysztof Krawczyk będzie zatrudniony w spółce MPK, jednak oficjalnie został prezesem spółki ,,NOVA".  O tym poniżej. 

Kadrowej rewolucji ciąg dalszy. Były radny Krzysztof Krawczyk prezesem spółki NOVA

TRADYCJATEXT

1 comment

  1. Wyborca 19 Luty, 2019 at 13:38 Odpowiedz

    Przy następnych wyborach samorządowych nie będę głosował na kandydata, który nie oświadczy na piśmie, że:
    nie zrezygnuje z mandatu radnego dla objęcia stanowiska w mieście Nowy Sącz. W KN z mandatu radnego zrezygnowały następujące osoby: Marta Poremba, Dariusz Izworski, Robert Berdychowski, Krzysztof Krawczyk. Po co w takim razie startowali?

Wypowiedz się w tej sprawie