Droga Paszyn-Mogilno zniszczona. Zerwane mosty, ludzie odcięci od świata

Droga Paszyn-Mogilno zniszczona. Zerwane mosty, ludzie odcięci od świata

Ulewne burze, jakie w niedzielę przetoczyły się nad naszym regionem doprowadziły do niemałych zniszczeń. Zalane domy, sklepy, budynki usługowe, obiekty sportowe, zdewastowana infrastruktura drogowa, zerwane mosty – to obraz jaki wyłonił się po przejściu błyskawicznych powodzi. Spowodował je deszcz nawalny, czyli nic innego jak oberwanie chmury.

Droga powiatowa Paszyn-Mogilno jest nieprzejezdna. Odcinek jedni został całkowicie zabrany przez rwący potok. W gminie Korzenna zerwane zostały dwa mosty na drodze gminnej – jeden w Korzennej (w kierunku cmentarza), drugi w Koniuszowej.

W gminie Łososina Dolna uszkodzeniu uległy drogi powiatowe Tęgoborze – Chomranice i Zawadka oraz Tęgoborze – Wronowice w miejscowości Świdnik. Ponadto został zerwany most w miejscowości Świdnik i nie ma dostępu do wielu prywatnych posesji, tak samo jak w Zawadce. Brak również dojazdu do osiedla Baranów w Zawadce.

W Tęgoborzy zostały zalane domy, budynki prywatne, ale także te użyteczności publicznej jak np.: ośrodek zdrowia, szkoła, piekarnia. Również w Zawadce i Świdniku domy wielu rodzin zostały zalane. Kolejnym problemem w gminie Łososina Dolna jest wszechobecny napływ rumoszu kamiennego wraz z lawiną błotną, zarówno na drogi, jak i posesje. Woda, która zalała Tęgoborze spłynęła od strony Zawadki. Nagrania mieszkańców Świdnika mrożą krew w żyłach. Jezdnią i najbliższym jej otoczeniem, w tym posesjami płynęła z dużą prędkością fala powodziowa w kierunku drogi krajowej w Tęgoborzy, To właśnie tam osiągnęła swój kulminacyjny punkt.

Wkrótce więcej informacji dotyczących zniszczeń, jakich dokonała niedzielna ulewa.

O skutkach powodzi w naszym regionie pisaliśmy —>tutaj i tutaj.

Fot. OSP Paszyn/
OSP Gródek nad Dunajcem

Czytaj też:

Zdążyli zabrać tylko torebki i telefony, zanim do restauracji wdarła się woda. Trwa odmulanie Korzennej…

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama