Katastrofalny obraz po powodzi w Korzennej. Można zgłaszać szkody

powódź w Korzennej; uszkodzona droga

Dzisiaj o godzinie 17:30 na terenie gminy Korzena ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Nawałnica, która przeszła przez region, spowodowała w Korzennej ogrom zniszczeń. Uszkodzone zostały drogi, mosty, obiekty sportowe, place zabaw, domy i budynki gospodarcze. Drogi wyglądały jak rzeki, potoki wezbrały. W niektórych miejscach mimo późnej pory mieszkańcy wciąż pracowali, wypompowując wodę, porządkując. Strażacy też działali bez wytchnienia. Trwa szacowanie strat, ale i zabezpieczanie przed ewentualną kolejną falą opadów, na którą wskazują radary pogodowe.

Do Urzędu Gminy w Korzennej spływają zgłoszenia szkód. Można ich dokonywać pod całodobowym numerem telefonu: 18 444 66 10.

Wiadomo już, że zniszczone zostały dwa mosty, między innymi ten znajdujący się w centrum Korzennej, prowadzący do kilkunastu domów oraz do Spółdzielni Ogrodniczej. Uszkodzona została droga w przysiółku Świegocin, która obecnie jest w trakcie budowy. Jak informują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna, na niektórych odcinkach prace trzeba będzie wykonywać od nowa. Woda dokonała też zniszczeń w amfiteatrze, niszcząc na przykład ułożone z kostki chodniki.

,,Poważnie ucierpiały prywatne gospodarstwa. Skala zniszczeń w szczegółach na razie nie jest jeszcze znana, bo zgłoszenia napływają. Na ratunek mieszkańcom ruszyli strażacy, ustawiający zapory z worków z piaskiem powstrzymujące napływ wody w kierunku domów i zabudowań gospodarczych” – czytamy na stronie Urzędu Gminy w Korzennej.

W pizzerii ,,Luka” woda sięgała niemal sufitu. Zalane były też podłogi sklepów i garaż w remizie OSP Korzenna.

Smutno prezentuje się Orlik przy szkole w Korzennej, a także szatnie, plac zabaw i siłownia ,,pod chmurką”. Woda zalała obiekt, a kiedy opadła, pozostawiła ogromną warstwę błota.

– Straciliśmy coś, co było dla nas tak bardzo ważne – komentują przedstawiciele ULKS Korzenna na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Obszerną galerię zdjęć, a także nagrania powodzi w Korzennej znajdziesz TUTAJ.

fot. UG Korzenna, ULKS Korzenna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.