Dolina Popradu. Dwanaście stacji PKP w remoncie (zdjęcia)

Dolina Popradu. Dwanaście stacji PKP w remoncie (zdjęcia)

PKP, Dolina Popradu, remonty stacji

Trwają prace rem0ntowe przy dwunastu dworcach kolejowych  w Dolinie Popradu. To projekt realizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych realizowanego przez PKP. Na jakim etapie są prace przy poszczególnych stacjach?

Wykonawcą generalnym jest przedsiębiorstwo SKB. Odnowione dworce mają być funkcjonalne, bezpieczne i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W maju tego roku rozpoczęto prace przy trzech ostatnich dworcach o czym pisaliśmy  TUTAJ.

Modernizacja obejmuje stacje PKP w Starym Sączu, Barcicach, Rytrze, Młodowie, Piwnicznej, Piwnicznej-Zdroju, Łomnicy, Wierchomli, Zubrzyku, Miliku, Żegiestowie oraz Żegiestowie-Zdroju.

Mirosław Gawroński (manager SKB z biura budowy) w rozmowie z portalem DTS24 informuje, że realizacja zadań przebiega zgodnie z planem.

– Prace są realizowane z zachowaniem harmonogramu. W Starym Sączu zostało ukończone krycie połaci dachu i teraz jest podłączana instalacja sanitarna oraz wodociągowa. Idąc dalej, na stacji w Barcicach trwają prace tynkarskie oraz dekarskie związane z pokryciem dachu. Podobnie jest w Rytrze. Tam też podłączane są właśnie instalacje zewnętrzne – mówi Mirosław Gawroński.

Dalszy obszar Doliny Popradu to już gmina Piwniczna-Zdrój. Przy jednej ze stacji w tej gminie wykonawca musiał wstrzymać rozbiórkę, ponieważ nie można wykonać remontu na istniejących podwalinach. Do końca tego miesiąca spodziewana jest opinia konserwatora zabytków, która pozwoli zdecydować o sposobie rozwiązania problemu.

– W Młodowie został ukończony dach i trwają prace brukarskie oraz wewnętrzne (ścianki działowe). W Piwnicznej-Zdroju oczekiwana jest opinia konserwatora zabytków. W Łomnicy ukończono już etap pokrycia dachu oraz elektrycznej instalacji. Trwa montaż kostki brukowej. Idąc dalej mamy stację w Wierchomli, gdzie zakończyła się już rozbiórka a w najbliższym tygodniu rozpocznie się konstrukcja dachu. Rozprowadzono także instalacje w Zubrzyku, gdzie trwają wykończenia brukowe. W Miliku trwa część murarska a w Żegiestowie oraz Żegiestowie-Zdroju ukończono rozbiórkę – wylicza przedstawiciel biura budowy SKB Dolina Popradu Mirosław Gawroński.

Całość inwestycji ma zostać ukończona do marca 2023 roku. Tylko w kilku przypadkach wyznaczono termin zakończenia na kwiecień 2023.

Fot: Dawid Kulig

Czytaj także: Grybów. Fragment miasta uratowany przed osuwiskiem. Jest na ten cel 8 mln