DK75. 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust. W akcji LPR

DK75. 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust. W akcji LPR

Maciejowa, Łabowa, dk 75

Jak już informowaliśmy na naszych lamach, wczoraj około godziny 23:30 w miejscowości Maciejowa na drodze krajowej nr 75 doszło do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia wszyscy uczestnicy wypadku tj. trzech pasażerów, mężczyzn wieku od 18 do 19 lat oraz 19-letni kierowca zostali przewiezieni do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen, jadąc w kierunku Nowego Sącza na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, uderzając w betonowy przepust. Kierowca był trzeźwy. Na obecną chwilę nie wiadomo w jakim stanie są poszkodowani.

– Samochodem podróżowały cztery osoby. Dwie opuściło pojazd o własnych siłach, a dwie pozostawały w nim bez możliwości jego opuszczenia. Strażacy udzielili pomocy osobom znajdującym się poza pojazdami oraz wykonali dostęp do osób znajdujących się w pojeździe – informuje st. bryg. Paweł Motyka, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Stan jednego z nastolatków był na tyle poważny, że zdecydowano o wezwaniu na pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ruch na drodze krajowej był wstrzymany przez kilka godzin. Na miejscu zdarzenia drogowego czynności wykonywali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego.

– Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować – dla bezpieczeństwa swojego i innych – apeluje Justyna Basiaga, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na miejscu pracowali strażacy z: JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i policja.

Jak poinformowała w rozmowie z naszą redakcją komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, obrażenia nastolatków zostały zakwalifikowane jako powyżej siedmiu dni, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule: Maciejowa. Trwa akcja służb. Cztery osoby poszkodowane. Na miejsce dotarło też LPR

Fot. OSP Łabowa/ PSP Nowy Sącz

Reklama