ZŁOTO I PODIUM W GRZE DEBLOWEJ NA LITWIE DLA ZAWODNIKA STT FAKRO NOWY SĄCZ – WIKTORA JEŻA

ZŁOTO I PODIUM W GRZE DEBLOWEJ NA LITWIE DLA WIKTORA JEŻA

W siódmym tygodniu nowego roku, tj. w dniach od 13-19.02.2023 odbył się turniej w Szawle na Litwie z serii Tennis Europe U16. To tutaj Wiktor Jeż stanął na podium, zdobywając pierwsze miejsce i złoty puchar w grze deblowej razem z kolegą Dima Vterkovsky.

Zarówno w półfinale jak i finale zawodnicy zmierzyli się z Polakami. Mecz półfinałowy dostarczył wielu emocji. Był najtrudniejszym i jednocześnie kluczowym meczem turnieju. Wiktor i Dima wygrali 1 seta w tie-breaku. Przy wyniku 5-6 w tie-breaku oponenci mieli piłkę setową. Sytuacja zmieniła się na korzyść zawodnika STT Fakro Nowy Sącz przy wyniku 7-6, ale niestety niewykorzystana została tutaj piłka setowa. Na szczęście Wiktor i Dima wykorzystali drugą piłkę setową pierwszego seta przy wyniku 8-7 w tie-breaku.

Drugiego seta przegrali 3-6. Trzeci set przyniósł sporo dramaturgii i został rozegrany w formie super tie-breaka (do 10). Rozpoczął się niekorzystnie 0-4, szybko jednak doszło do wyrównania 4-4. Kolejne punkty zdobyli oponenci 4-7. Dalsza część tie-breaka była popisem naszej pary, doszło do wyrównania 7-7 i przewagi 9-7. Set zakończył się asem serwisowym Dimy i wynikiem 10-8. Ciężka praca i skupienie przyniosły ogromną radość i zasłużony sukces.

W grze pojedynczej Wiktor doszedł do ćwierćfinału przegrywając z Arturem Zagars (pierwszym rozstawionym), kolegą z którym juz kiedyś spotkali się na korcie. Artur notowany jest na miejscu 900 w rankingu juniorskim do do lat 18.

Z Szawle drogi turniejowe skierowały Wiktora do Warszawy, na turniej ITF kategorii 4. To tutaj zawodnik STT Fakro Nowy Sącz zdobył pierwsze światowe punkty do rankingu juniorskiego. „Jest to dobry wynik i daje nadzieję na przyszłość, ponieważ Wiktor zapunktował już na pierwszym z czternastu turniejów, które może zagrać do swoich najbliższych, piętnastych urodzin. Naszym celem jest zdobycie takiej ilości punktów, które pozwolą na zagranie wielkich szlemów jurorskich w najbliższym czasie. ” – mówi Bartosz Terczyński, trener Wiktora.

W Warszawie Wiktor Jeż razem z Tobiaszem Sopolińskim (18 lat) doszli do ćwierćfinału w grze podwójnej.

Najbliższy czas będzie obfitował m.in. w wyjazdy turniejowe do Afryki po kolejne punkty światowe do rankingu juniorskiego. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy i trzymamy kciuki za wychowanka Szkoły Tenisa Grzegorza Jeża.

Przeczytaj również: Koło GameDev z WSB-NLU zaprasza do stworzenia wspólnej gry komputerowej!