Maciejowa. Trwa akcja służb. Cztery osoby poszkodowane. Na miejsce dotarło też LPR

Maciejowa. Trwa akcja służb. Cztery osoby poszkodowane. Na miejsce dotarło też LPR

Na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Maciejowa zostały poszkodowane cztery osoby. Podróżowały samochodem osobowym, który wypadł z drogi. W działaniach biorą udział wszystkie służby. W tym momencie (godzina: 00:50) Policja poinformowała, że droga będzie całkowicie zamknięta przynajmniej przez najbliższe trzy godziny. Na miejscu zdarzenia pracę podjęły trzy jednostki Straży Pożarnej, Policja, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – Ratownik 6.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. kpt. Przemysław Kałuziński.

– W miejscowości Maciejowa samochód osobowy wypadł z drogi. Pojazdem podróżowały cztery osoby. Dwie znajdowały się poza autem, z kolei dwie były zakleszczone. Na miejsce została wysłana Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Krynica, Ochotnicza Straż Pożarna Łabowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna Nowa Wieś. Do tego momentu (godzina 00:55) dwie karetki odjechały wraz z dwiema poszkodowanymi osobami do szpitala. Jeden Zespół Ratownictwa Medycznego cały czas jest na miejscu, podobnie jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przed chwilą pojawiło się na miejscu. Wstępne ustalenia Policji mówią o tym, że droga będzie zamknięta dla ruchu drogowego przez najbliższe trzy godziny. Są organizowane objazdy – mówi st. kpt. Przemysław Kałuziński w rozmowie z portalem DTS24.

Sytuacja jest rozwojowa. Przyczyny drogowego nieszczęścia na ten moment nie są znane. Trwa ratowanie ludzkiego życia, służby pracują w pocie czoła. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Policja. Na ten moment nie ma możliwości zweryfikowania stanu zdrowia osób poszkodowanych.

Aktualizacja: DK75. 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust. W akcji LPR

Czytaj także: Zderzenie samochodów w Tęgoborzy. Droga krajowa nr 75 zablokowana (zdjęcia)

Fot: OSP Łabowa/
Stanisław/ Małopolska Alarmowo

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama