Członkom Krajowej Rady Sądownictwa zalecono kwarantannę. Zasiada w niej m.in. sądecki poseł

Jeden z członków Krajowej Rady Sądownictwa, Zbigniew Łupina, jest zakażony koronawirusem. Ostatnie posiedzenie rady odbyło się w ubiegłym tygodniu w Warszawie. Brał w nim również udział nowosądecki poseł Arkadiusz Mularczyk.

wsb3

Jak poinformował  przewodniczący KRS Leszek Mazur  – członkowie rady po indywidualnych decyzjach sanepidu przechodzą na kwarantannę. Zapewnił przy tym, że podczas obrad nikt nie miał wiedzy o tym, że że jeden z sędziów jest chory.

Dopiero w niedzielę 15.03.2020 r. ok. godz. 16.00 Przewodniczący KRS otrzymał telefonicznie informację o zakażeniu koronawirusem sędziego, jednego z członków KRS. Natychmiast przekazał tę informację Szefowi Biura, który polecił ustalić, które osoby miały bezpośredni kontakt z zakażonym. Jeszcze tego samego dnia (w niedzielę), poproszono pracowników (mailem lub telefonicznie) o oświadczenie, czy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym. Zostali także poinformowani o zalecanym sposobie działania (czyli m.in. poddaniu się dobrowolnemu odosobnieniu, zgodnie z informacjami zawartymi na rządowym portalu internetowym dotyczącym pandemii). Informację tę przekazano również członkom KRS. Z dostępnych informacji wynika, że niektórzy pracownicy na własną rękę zgłosili się do Państwowej Inspekcji Sanitarnej („Sanepidu”). Natomiast w poniedziałek, 16.03.2020 r., została przekazana do Sanepidu lista pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonym oraz lista członków KRS. Z informacji, które napływają do Biura wynika, że Państwa Inspekcja Sanitarna kontaktuje się telefonicznie z poszczególnymi pracownikami Biura KRS i informuje o objęciu ich dwutygodniową kwarantanną.” – czytamy na stronie internetowej KRS

Czy kwarantannie poddał się również poseł Arkadiusz Mularczyk?

Próbowaliśmy skontaktować się z nim telefonicznie. Bez efektu. Do tematu wrócimy.

Aktualizowaną na bieżąco mapę ognisk choroby w Polsce znajdziecie pod poniższym linkiem:

Czytaj też:

SZÓSTY PRZYPADEK INFEKCJI KORONAWIRUSEM W MAŁOPOLSCE

RZĄD ZAPOWIADA POMOC DLA FIRM. 2 TYSIĄCE DLA SAMOZATRUDNIONYCH I DLA LUDZI NA „ZLECENIACH”.40 PROC.

SĄDECKI SZPITAL ODWOŁUJE ZABIEGI I ZAMYKA PORADNIE. NA CZAS EPIDEMII BĘDZIE WYŁĄCZNIE RATOWAŁ ŻYCIE

OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ KONTROLOWANE RAZ NA DOBĘ PRZEZ FUNKCJONARIUSZY SĄDECKIEJ POLICJI

CHORZY MAŁOPOLANIE PRZYWIEŹLI KORONAWIRUSA Z WŁOCH, AUSTRII LUB FRANCJI

POLSKA, DRUGI TYDZIEŃ MARCA: SIEDEM ZGONÓW Z POWODU GRYPY

 

#BrawoBiznes. Sądeccy przedsiębiorcy branży gastronomicznej też ratują!

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]