Co ten Nowy Sącz zrobił? Padły absolutne rekordy dla WOŚP

Co ten Nowy Sącz zrobił? Padły absolutne rekordy dla WOŚP

WOŚP, Nowy Sącz, 2023, 31. Finał WOŚP

Nowy Sącz zebrał rekordową sumę podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na obecną chwilę wynik nieoficjalny, to ponad 223 tysiące, w tamtym roku było to około 150 tys. Kwota ta jeszcze wzrośnie, ponieważ nadal trwają licytacje. To nie jedyny rekord, który wczorajszego dnia udało się pobić.

Jednym z zadań, jakie Nowy Sącz postawił sobie za cel, było osiągnięcie miliona zebranego dla WOŚP podczas wszystkich finałów przeprowadzanych przez lata w mieście. Po zeszłorocznej imprezie licznik zatrzymał się 860 tys. Już wiadomo, że cel został osiągnięty i to z nawiązką. Biorąc pod uwagę wynik wstępny, Nowy Sącz podczas 31. finałów zgromadził 1 083 000 zł.

Tegoroczny finał w Nowym Sączu był rekordowy pod wieloma względami. Po pierwsze, na ulicę wyszło aż 126 wolontariuszy z puszkami. Po drugie, złote serduszko firmy Sezam w tym roku udało się wylicytować za 15 500 zł. Zdobył je Bartosz Dara z Nowego Sącza. To jego trzecie serduszko wygrane na corocznej aukcji przeprowadzanej podczas finału WOŚP w Nowym Sączu (w 2019, 2020 roku, kolejno za 12 i 15 tys.). Mężczyzna obiecał, że będzie licytował do końca świata. Wszystkie serduszka, które do tej pory zdobył, przekazuje swojej żonie.

Po trzecie, w Nowym Sączu padł absolutny rekord zebranych pieniędzy podczas jednego finału. Wynik nieoficjalny to ponad 223 tysiące. Podobną kwotę zebrano w 2020 roku podczas 28. Finału WOŚP. Wówczas było to ponad 229 tysięcy, jednak był to wynik ostateczny, po zakończeniu wszystkich zbiórek i licytacji. W tym roku oficjalny sięgnie ćwierć miliona, a może i znacznie więcej.

– Ta kwota stale rośnie, ponieważ trwają nadal trwają licytacje na allegro. Mam nadzieję, że 260 tysięcy uda się zebrać. 300 tysięcy jest marzeniem. Udało nam się pobić rekord wszystkich zbiórek w Nowym Sączu – potwierdza w rozmowie z naszą redakcją szef nowosądeckiego sztabu WOŚP Jakub Belski.

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Sądeczanie kolejny raz pokazali jak hojni potrafią być.

– Hojność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania w tym roku – tysiące sądeczan wrzuciło pieniądze do puszek, brali również udział w licytacjach. Wsparła nas także duża ilość sponsorów, partnerów oraz osób, które przekazały rzeczy na licytację i pomogli finansowo – mówi Jakub Belski.

Zakończenie wczorajszej edycji imprezy charytatywnej w Nowym Sączu również był niezwykłe. Były łzy wzruszenia i chwila ciszy, dla tych, których już wśród nas nie ma, o czym przeczytacie w artykule: Wzruszający finał WOŚP w Nowym Sączu. Światełko pamięci dla Jakuba Bocheńskiego i prezydenta Adamowicza [Zdjęcia, film]

Cała relacja z 31. Finału WOŚP w Nowym Sączu w artykule: Nowy Sącz gra dla WOŚP. Złote serduszko wylicytowane za rekordową kwotę [ZDJĘCIA]

Fot. Arbresha Goranci

Share on twitter
Share on facebook