Rozwój biznesu na Sądecczyźnie. Jak uzyskać ulgę podatkową?

Rozwój biznesu na Sądecczyźnie. Jak uzyskać ulgę podatkową?

Aż 37 sądeckich firm uzyskało od Krakowskiego Parku Technologicznego zezwolenia i decyzje o wsparciu na nowe inwestycje. 16 z nich trafiło do małych i mikro przedsiębiorstw, 13 do średnich i 11 do dużych firm. Łączne deklarowane nakłady inwestycyjne wynoszą 1 081 081 583,92 zł. To pokazuje, że firmy na Sądecczyźnie chcą się rozwijać, a region z całą pewnością temu sprzyja.

Dlaczego Sądecczyzna?

„Sądecczyzna jest regionem o dużym potencjale przedsiębiorczości. Działa tu wiele małych i średnich przedsiębiorstw, które specjalizują się w różnych branżach. Wiele z nich to firmy, które zaczynały od naprawdę małych przedsięwzięć i przez lata rozwinęły swoją działalność”, mówi Tadeusz Zaremba, prezes zarządu KPT.

Szczególnie silnie rozwijające się branże to przemysł meblowy, tekstylny oraz motoryzacyjny. W regionie działają również liczne firmy związane z usługami, takie jak: usługi księgowe, transportowe czy informatyczne.

Rozwojowi przedsiębiorczości w tym regionie sprzyjają także takie instytucje jak Sądecka Izba Gospodarcza czy Stowarzyszenie Przedsiębiorców. To właśnie w siedzibie pierwszej z nich od 17 listopada działa zamiejscowy punkt informacyjny Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu, do którego może przyjść każdy przedsiębiorca i dowiedzieć się, jakie wsparcie w rozwoju swojej działalności może otrzymać, w tym między innymi ulgę podatkową w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=XwfOlsQly_k

Bliżej przedsiębiorców

„Z wielką przyjemnością odwiedzam przedsiębiorców w ich zakładach, dzięki temu mogę na własne oczy zobaczyć, jak rozwija się firma i czym się zajmuje. Towarzyszę przedsiębiorcy od początku procesu inwestycyjnego, wskazuję możliwości i szanse na pozyskanie ulgi podatkowej na jego przedsięwzięcie i pomagam w przygotowaniu do całego procesu. A na końcu przystępujemy już do formalności i etapu składania decyzji”, mówi Katarzyna Golec, która prowadzi punkt informacyjny w Nowym Sączu.

„Sama mieszkam i pochodzę z Sądecczyzny, dlatego z rozmów z tamtejszymi przedsiębiorcami, wiem, że często od programów pomocowych odstraszają ich rozbudowane wymogi formalne. My wspieramy firmy na każdym etapie tego procesu. Polska Strefa Inwestycji jest jednym z niewielu programów, w których procedura jest sprawna i szybka, a ulga podatkowa jest naprawdę duża, bo wynosi od 40 do 60% w zależności od wielkości przedsiębiorstwa”, dodaje Katarzyna Golec.

Co ważne, punkt informacyjny Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu jest dostępny nie tyko dla przedsiębiorców z powiatu nowosądeckiego. Ze wsparcia mogą tu skorzystać także przedsiębiorcy z okolicznych powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego, czy też tatrzańskiego. Zgłosić się do niego może każdy przedsiębiorca lub potencjalny inwestor i skorzystać z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej oferowanych przez KPT.

Polska Strefa Inwestycji to program, skierowany do przedsiębiorców planujących nowe inwestycje, jaką może być na przykład zakup maszyn i urządzeń, ale również nabycie nieruchomości wraz z budową i wyposażeniem nowego zakładu. Co ważne, nowa inwestycja w ramach PSI pozwoli przedsiębiorcy na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. To szansa dla firm o różnej wielkości na szybszy rozwój planów i zamierzeń biznesowych.

Chcesz rozwijać swój biznes na Sądecczyźnie?

Skontaktuj się z nami!

Punkt informacyjny KPT

Sądecka Izba Gospodarcza

ul. Zielona 27, Nowy Sącz

tel. 531 660 340

Dowiedz się więcej o programie Polska Strefa Inwestycji: https://www.kpt.krakow.pl/polska-strefa-inwestycji/informacje-podstawowe/

Reklama