Ci, co odeszli, są w naszych sercach i wspomnieniach

Ci, co odeszli, są w naszych sercach i wspomnieniach

Lista nieobecnych, zmarli 2020-21

 Ci, co odeszli, są w naszych sercach i wspomnieniach. Pamiętamy! Lista Nieobecnych:

2020

28 października

Attila Szalai

Miał 70 lat. Dziennikarz, tłumacz, pisarz, dyplomata, od kilkudziesięciu lat zaangażowany w budowanie przyjaźni polsko-węgierskiej. Zainicjował budowę bramy seklerskiej w Starym Sączu, którą pobłogosławił św. Jan Paweł II. W 2019 r. Attila Szalai uhonorowany został Nagrodą IPN „Świadek Historii”.

29 października

Wiesław Grodzki

Miał 72 lata. Był aktorem Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu. Z teatrem związany od dziecka. Na próby przyprowadzał go jego ojciec, Henryk Grodzki, autor muzyki do wielu produkcji teatralnych. Wiesław Grodzki był zapalonym rzeźbiarzem, autorem kilkuset rzeźb o tematyce sakralnej, ludowej i humorystycznej. Autor scenografii teatralnych, m.in. do spektaklu „Niebiańskie listy” w reżyserii Zbigniewa Kukli.

Józef Puścizna    

Miał 72 lata. Urodził się marca 1948 r. w Barcicach. Muzyk, pedagog, wieloletni dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu (lata 1995-2015), organizator imprez kulturalnych (m.in. Festiwalu im. J. Czecha i Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów) oraz szkółek ginących zawodów. Redaktor „Informatora Barcickiego”, inicjator Fonoteki Regionalnej Ziemi Sądeckiej, długoletni organista w parafii w Barcicach, kapelmistrz miejscowego chóru.

Janusz Bocheński

Wieloletni nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu. Doczekał jubileuszu 30-lecia pracy zawodowej. W ZSE był wychowawcą wielu klas, organizatorem wycieczek. Nauczyciel pełen pasji, humoru i miłości do teatru.

Ewa Bodziony-Oleksy (…)

To tylko niewielki fragment Listy Nieobecnych. Całość znajdziesz w „Dobrym Tygodniku Sądeckim”. Kliknij i czytaj za darmo już teraz!:

DTS 1 listopada, zmarli

 

Reklama