Łyczana. Kierowca, który zniszczył nową drogę, poszukiwany

Uszkodzona droga w Łyczanej

Przez nieodpowiedzialnego kierowcę prace przy budowie drogi w Łyczanej (gmina Korzenna) potrwają dłużej. Nieznany sprawca zignorował barierki i wjechał na świeżo położony beton. Straty sięgają kwoty kilku tysięcy złotych.

Droga budowana przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna nie była jeszcze oddana do użytku. Nowo położona nawierzchnia betonowa do czasu jej stwardnienia nie może być użytkowana. Po pracy na zakończenie dnia drogę wyraźnie oznakowano, wskazując, że roboty trwają i obowiązuje zakaz ruchu – zaznaczają pracownicy korzeńskiego urzędu gminy.

Nieznany kierowca zignorował znaki i barierki. Wjechał na świeżą nawierzchnię i przejechał co najmniej kilkadziesiąt metrów, powodując spore zniszczenia. Zatrzymał się dopiero wtedy, gdy koła jego pojazdu prawie ugrzęzły w betonie. Przez bezmyślne zachowanie kierującego budowa drogi przedłuży się – zniszczony odcinek trzeba będzie położyć na nowo, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Straty wyceniono na 8 tysięcy złotych.

O sytuacji powiadomiono policję. Mundurowi próbują ustalić, kim jest sprawca, by mógł on zostać obciążony kosztami naprawy drogi finansowanej z budżetu gminy. Każdy, kto posiada informacje w tej sprawie, powinien skontaktować się z Posterunkiem Policji w Korzennej.

fot. Urząd Gminy w Korzennej


Czytaj też:

Prąd. Planowane wyłączenia w najbliższym tygodniu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.