Sandecja w końcówce uratowała punkt z Zagłębiem

Sandecja w końcówce uratowała punkt z Zagłębiem

Fot. Sandecja.pl

I liga. Sandecja zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec. Punkt uratował w końcówce Piter-Bućko. Sądeczanie do wyrównania doprowadzili grając w liczebnym osłabieniu.

SANDECJA NOWY SĄCZ – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:1 (0:0)

0:1 Szumilas 63, 1:1 Piter-Bućko 88.

Żółte kartki: Piter-Bućko, Słaby dwie, Boczek – Kamiński, Szumilas, Amborosiewicz, Ribeiro Oliveira, Jończy.

Czerwona kartka: Słaby w 81 minucie (w konsekwencji dwóch żółtych).

Formalnie gospodarzem Sandecja, ze względu na budowę stadionu w Nowym Sączu, pojedynek odbył się w Sosnowcu.

SANDECJA: Pietrzkiewicz – Słaby, Kobryń, Osyra, Boczek (78 Wolny) – Janicki (65 Walski), Chmiel, Piter-Bućko, Zych (65 Szczepanek) – Fall, Dikov.

ZAGŁĘBIE: Perdijic – Duriska, Gojny, Seedorf (61 S. Pawłowski), Ryndak – Banaszewski (61 Ambrosiewicz), Szumilas (90 Tanque), Ribeiro Oliveiro (83 Machala), Jończy, Kamiński – Sobczak.

 

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla Zagłębia. Drużyna z Sosnowca w pierwszym kwadransie zagroziła bramce podopiecznym Dariusza Dudka, jednak Banaszewski i Jończy nie zdołali umieścić piłki w siatce. Sandecja w pierwszej połowie nie wypracowała groźnej sytuacji pod bramkę rywali, ale z upływem czasu posiadała przewagę w środku pola.

Po zmianie stron Zagłębie mocno przycisnęło i pod bramką sądeczan zrobiło się bardzo gorąco. Rywalom brakowało jednak skuteczności lub na posterunku był Pietrzkiewicz. Niestety w 66 minucie przypadkowo odbita piłka trafiła do Szumilasa, który z bliskiej odległości wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Sandecja próbowała podkręcić tempo w ofensywie, ale bardzo groźne były również kontrataki Zagłębia. Gdy czerwoną kartkę otrzymał Kamil Słaby, wydawało się, że komplet punktów zostanie w Sosnowcu. Jednak ambitna postawa podopiecznych Dariusza Dudka została nagrodzona. W końcówce spotkania celną główką popisał się Piter-Bućko, doprowadzając do wyrównania.

 

Fot. Sandecja.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.