Chełmiec. To jakaś kpina? Zamontowana przy Lidlu pochylnia jest bezużyteczna [ZDJĘCIA]

Chełmiec. To jakaś kpina? Zamontowana przy Lidlu pochylnia jest bezużyteczna [ZDJĘCIA]

Chełmiec, Lidl, pochylnia

– Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom klientów naszego sklepu w Chełmcu, pochylnia obok schodów prowadzących na parking, powstanie w przeciągu miesiąca – przekazała ponad miesiąc temu naszej redakcji Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska. „Pochylnia” powstała. – Ani po tym nie zjadę, ani po tym nie wyjadę. To coś jest zbyt strome. I niestabilne – komentuje osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim.

Przypomnijmy. W Chełmcu panują niedogodności przy sklepie Lidl. Kłopot dotyczy osób z niepełnosprawnościami, które poruszają się na wózku inwalidzkim, jak również rodziców, którzy prowadzą wózek z dzieckiem. Dla takich osób jedyna droga do sklepu kończy się przy stromych schodach. Dotarcie do sklepu nie jest możliwe, bo brakuje pochylni. Nie ma też możliwości dotarcia do miejsca, w którym na parking wjeżdżają samochody, ponieważ wzdłuż drogi nie ma chodnika. To oznacza, że dostęp do sklepu dla osób, które mają kłopot z pokonaniem schodów praktycznie nie istnieje.

O problemie pisaliśmy – TUTAJ. Aleksandra Robaszkiewicz z sieci Lidl Polska odpowiedziała na apel mieszkańców oraz podjęty przez portal DTS24 temat. W imieniu sieci, zadeklarowała montaż pochylni i dodała: – W Lidl Polska dążymy do tego, aby zakupy w sklepach naszej sieci były dla klientów wygodne i komfortowe. W tym celu w sklepach znajdują się szerokie alejki, dbamy o odpowiednią ekspozycję artykułów, udostępniamy kasy pierwszeństwa kobietom w ciąży oraz osobom z niepełnosprawnością – wymienia przedstawicielka sieci. Wszystko wskazuje na to, że poza udogodnieniami dla klientów, ktoś w Lidl Polska potrafi także dobrze się bawić. W poniższej galerii można przyjrzeć się „pochylni”, którą właśnie zamontowano. W opinii mieszkańców nie da się po niej zjechać (aby dostać się do sklepu), ani tym bardziej po niej wyjechać, celem ewentualnego powrotu.

Czytaj także: Z ostatniej chwili! Nocne działania służb na DK nr 75 w Witowicach. Przewrócił się bus z sześcioma osobami. Dwie z nich trafiły do szpitala w Nowym Sączu (zdjęcia)

Fot: DTS24

Reklama