Chcą sprzedawać w Nowym Sączu: na wiosnę Decathlon, latem – Castorama

Początkiem kwietnia 2020 roku w Centrum Handlowym Gołąbkowice ma zostać otwarty sklep sieci Decathlon, a niedługo później można spodziewać się finału budowy marketu z asortymentem budowlano-wykończeniowym sieci Castorama. Inwestycja realizowana jest przy ul. Węgierskiej, na gruncie o powierzchni ok. 6 ha. przeznaczonym pod zabudowę usługową, w tym handel wielkopowierzchniowy. Na placu budowy pojawiła się już tablica informacyjna i trwają roboty ziemne.

wsb3

Daniel Puchalski, dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych międzynarodowej agencji doradczej JLL, której powierzono zadanie doradztwa podczas transakcji kupna – sprzedaży gruntu pod budowę sądeckiej Castoramy tłumaczył zainteresowanie sieci inwestycją na Sądecczyźnie w następujący sposób:

Na mapie nieruchomości handlowych w Polsce jest coraz mniej tzw. białych plam. Dotyczy to zwłaszcza dużych aglomeracji, które stają się coraz bardziej nasycone i w tej sytuacji uwaga inwestorów naturalnie przenosi się na mniejsze rynki, oferujące możliwości dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że wyjątkowo atrakcyjne położenie sprzedanej nieruchomości przełoży się na sukces handlowy jej nabywcy.

W 2018 roku brytyjski koncern Kingfisher, właściciel Castoramy, ogłosił wycofanie się z rynków rosyjskiego, hiszpańskiego i portugalskiego i zamiar zwiększenia inwestycji na bardziej dochodowych rynkach – między innymi w Polsce.

Castorama pojawiła się w Polsce w 1997 roku. Obecnie ma 80 sklepów w 60 miastach w Polsce i ciągle poszukuje nowych lokalizacji.

Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji zgłoszonej pod nazwą: „Budowa pawilonu handlowego DOM i OGRÓD” wydano 15 maja 2018 r. w Wydziale Ochrony Środowiska nowosądeckiego urzędu miasta. Wnioskodawcą była spółka Castim powiązana udziałami z siecią marketów Castorama.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że finał prac związanych z budową marketu przy ul. Węgierskiej spodziewany jest na 2/3 kwartał przyszłego roku.

zdjęcia: skyscrapercity Nowy Sącz

Czytaj też:

W Centrum Handlowym Gołąbkowice będzie DECATHLON. Wiemy kiedy!

 

 

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]