Były proboszcz gorlickiej parafii z zakazem sprawowania sakramentów. Kuria reaguje na oskarżenia parafian

“W związku z publicznymi oskarżeniami kierowanymi pod adresem ks. Andrzeja Muchy, emerytowanego proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach, m.in. o nadużycia przy sprawowaniu sakramentu pokuty, Kuria Diecezjalna w Rzeszowie informuje, że decyzją Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby ks. Andrzej Mucha z dniem 2 marca 2020 r. otrzymał zakaz sprawowania sakramentu pokuty oraz zakaz publicznego sprawowania pozostałych sakramentów” – komunikat tej treści pojawił się dziś na stronie internetowej  diecezji rzeszowskiej.

Autor komunikatu – ks. Piotr Steczkowski, kanclerz kurii, prosi osoby poszkodowane i posiadające informacje na temat nadużyć  o  zgłaszanie takich przypadków (tel. 17 852 44 17; email: [email protected])

Zakaz sprawowania sakramentu pokuty nałożony na emerytowanego proboszcza gorlickiej parafii to pokłosie publikacji w “Dużym Formacie” zawierającej świadectwa gorlickich parafian, którzy będąc dziećmi mieli doświadczyć ze strony byłego proboszcza molestowania podczas spowiedzi.

 

czytaj też:

Wykorzystał seksualnie 22 ministrantów, a odpowie za 11. Akt oskarżenia przeciwko proboszczowi sądeckiej i gorlickiej parafii trafił do sądu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.