Zamieniła Kukiz'15 na PiS. Mandatu nie zdobyła, ale nie zamierza składać broni

Poseł Elżbieta Zielińska w lipcu br. postanowiła rozstać się z ugrupowaniem Kukiz'15 i wystartować z listy ,,Prawa i Sprawiedliwości". Ostatecznie zajmując na niej 12 pozycję, zdobyła 7999 głosów. Ten wynik nie pozwolił sięgnąć jej po mandat poselski. Co zamierza dalej? 

Renault2

- Wynik jest dla mnie dużo więcej niż zadowalający, bo niemalże taki sam jak wtedy, kiedy startowałam z 1 miejsca na liście (red. Kukiz'15 - 8115 głosów), teraz była to 12 pozycja. W czasie kampanii spotkałam masę wspaniałych osób, które mi pomagały i jedyne czego może mi być żal to, że ich wysiłek nie spotkał się z takim wynikiem, jakiego oni oczekiwali - napisała była posłanka w ,,oświadczeniu" do wyborców, jednocześnie dziękując za każdy oddany głos. 

Jak zaznaczyła, aktywnym można być i poza parlamentem, a samo życie sejmowe to często teatr. Przyznała jednak, iż przez ostatnie cztery lata współpracowała z wieloma ideowymi osobami i udawało się wspólnie zrobić coś dobrego.

- Wielu z Was pyta się co dalej. A ja odpowiadam, że broni nie składam w walce o to, w co wierzę, ale proszę w tej chwili o czas. Teraz robię to, co obiecałam swojej rodzinie, czyli przez najbliższy czas koncentruję się na nich. Wytrzymali w tym roku dwie ciężkie kampanie wyborcze. Mój 10-miesięczny synek był bardzo dzielny. Zastrajkował dopiero dwie minuty po północy, gdy zaczynała się cisza wyborcza, a ja pod kościołem pilnowałam plakatu. Teraz ma prawo do tego, żeby mama wynagrodziła mu ostatnie miesiące - czytamy w dalszej części wpisu.

Była posłanka zakomunikowała, że gdyby miała podjąć się następnych aktywności, to w pierwszej kolejności musi poukładać sobie życie rodzinne. Teraz skupia się na sprzątaniu banerów po kampanii, rozliczaniu z kancelarią Sejmu i spędzaniu czasu z bliskimi.

- A niebawem mam nadzieję, że dam znać „co dalej?” - zakończyła swój wpis na oficjalnym profilu Facebook'owym.

Elżbieta (jeszcze wówczas) Borowska w wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu nowosądeckim z pierwszego miejsca listy Kukiz’15 . W lutym 2018 dołączyła do Unii Polityki Realnej, która od 2015 r. współpracuje z ruchem Pawła Kukiza i objęła funkcję wiceprezesa ugrupowania.

W tegorocznych wyborach europarlamentarnych walczyła o mandat europosłanki z trzeciego miejsca listy nr 6 (Kukiz'15) w okręgu wyborczym obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie. Bezskutecznie. W lipcu br. posłanka Kukiz'15 dostała trzy propozycje na tegoroczne wybory parlamentarne. Na swoich listach chętnie widziałaby ją Konfederacja, PSL oraz PiS. Kiedy oficjalnie rozstała się z ekipą Pawła Kukiza, ostatecznie wybrała partię Jarosława Kaczyńskiego.

Fot. materiały wyborcze

Posłanka Elżbieta Zielińska zmienia opcję polityczną na najbliższe wybory

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.