Posłanka Elżbieta Zielińska zmienia opcję polityczną na najbliższe wybory

W tym przypadku można mówić o prawdziwym zaskoczeniu. Jak udało nam się ustalić, na liście kandydatów ,,Prawa i Sprawiedliwości" znajdzie się gorlicka posłanka Kukiz’15. Mowa oczywiście o Elżbiecie Zielińskiej, która tym razem najprawdopodobniej powalczy w naszym okręgu o mandat poselski z namaszczeniem Jarosława Kaczyńskiego. 

wsb3

Urodziła się 13 października w Gorlicach. Tam także ukończyła I LO im. M. Kromera. Studiowała bezpieczeństwo wewnętrzne w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie jest doktorantką tej samej uczelni. Doktoryzuje się w zakresie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego na Kresach oraz prowadzi badania naukowe dotyczące polityki kulturalnej oraz patologii w administracji publicznej.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu nowosądeckim z pierwszego miejsca listy Kukiz’15 . W lutym 2018 dołączyła do Unii Polityki Realnej, która od 2015 r. współpracuje z ruchem Pawła Kukiza i objęła funkcję wiceprezesa tej partii.

W tegorocznych wyborach europarlamentarnych walczyła o mandat europosłanki z trzeciego miejsca listy nr 6 (Kukiz'15) w okręgu wyborczym obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie.

Posłanka Kukiz'15 dostała trzy propozycje na tegoroczne wybory parlamentarne. Na swoich listach chętnie widziałaby ją Konfederacja, PLS oraz PiS, jednak jak wynika z naszych informacji, najbliżej jej do partii Jarosława Kaczyńskiego.

Kolejne zaskoczenia

To nie jedyne zaskoczenie związane ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Jak się okazuje, poseł Andrzej Czerwiński nie będzie ,,jedynką" na liście Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu. Zajął miejsce nr 2. Lokomotywą w okręgu nr 14 jest 39-letnia Jagna Marczułajtis - Walczak, pochodząca z Zakopanego posłanka na Sejm VII i VIII kadencji. O tym więcej przeczytacie ---> TUTAJ

Przypominamy, iż w czerwcu prezes ,,Prawa i Sprawiedliwości", Jarosław Kaczyński podjął decyzję, iż w okręgu nowosądeckim ,,jedynką" będzie poseł Arkadiusz Mularczyk.

W wyborach do europarlamentu otrzymał 28 tys. 761 głosów. Był to piąty wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Partii  przypadły cztery mandaty w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. W Nowym Sączu na Arkadiusza Mularczyka głosowało 3100 osób. Natomiast w wyborach parlamentarnych w 2011 - jako  lider listy PiS do Sejmu w okręgu Arkadiusz Mularczyk uzyskał 45 tys. 801 głosów poparcia.

- Mamy tutaj 25 osób, które nie były na pierwszych miejsca w poprzednich wyborach parlamentarnych, zmiana jest więc daleko idąca. Nie ma co ukrywać, że w pewnej mierze jest związana z wynikami wyborów europejskich - mówił w czerwcu, podczas prezentacji ,,jedynek", Jarosław Kaczyński.

Fot. arch. dts24.pl/
Paweł Bocheński

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.