Nowosądecki Budżet Obywatelski: III edycja START!

Od dziś (wtorek, 11 kwietnia) działa strona poświęcona III edycji budżetu obywatelskiego miasta Nowego Sącza. Projekty będzie można zgłaszać od 5 maja. 

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego nie brakuje zmian. Nie trzeba już będzie zbierać list poparcia pod projektami. Mogą je zgłaszać już 16-latkowie. Nie będzie także losowania projektów.

O budżecie obywatelskim pisaliśmy TUTAJ oraz: TUTAJ.

– Czwartego maja rozpoczynamy nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Oddajemy do dyspozycji mieszkańców dwa miliony złotych. Miasto zostało podzielone na cztery dzielnice i każdej z nich jest dedykowany „subbudżet” obywatelski w kwocie 400 tys. zł, a zatem cztery osiedla mają milion 600 tysięcy. Dodatkowo uruchamiamy budżet obywatelski projektów miejskich o wartości do 400 tys. zł – mówi wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech.

Zmienia się także tryb głosowania.

– W tym roku głosujemy wyłącznie drogą elektroniczną. Głosowanie będzie miało transparentny przebieg. Wyniki będą znane dzień po zakończeniu głosowania – dodaje wiceprezydent.

Urząd zapewnia, że umożliwi każdemu zainteresowanemu oddanie głosu.

– Teraz praktycznie każdy ma dostęp do Internetu, więc oddanie głosu nie powinno stanowić problemu. Niemniej każdemu mieszkańcowi w tym pomożemy – mówi sekretarz miasta Edyta Brongiel

W skład komisji weryfikującej projekty wejdą: dwaj radni miejscy, przewodnicząca Rady Miasta, pracownicy wydziałów Urzędu Miasta oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Ogłoszenie listy projektów nastąpi 4 września.
Głosowanie rozpoczyna się 30 września o godz. 00:01 i potrwa do 7 października (godz. 23:59).
Szczegóły związane z budżetem obywatelskim miasta Nowego Sącza można znaleźć na stronie: http://www.bo.nowysacz.pl/

Fot. Budżet Obywatelski Nowy Sącz, AM.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.