Ty zdecyduj na co prezydent miasta wyda dwa miliony!

Na co wydać dwa miliony złotych z budżetu miasta Nowego Sącza. Decyzja należy także do Ciebie jeśli masz więcej niż 16 lat i jesteś w mieście zameldowany. Jak skorzystać z prawa do decyzji o losie dwóch milionów? Wystarczy wskazać cel, który ma szansę zyskać społeczne poparcie i umiejętnie ten cel zaprezentować. Bank pomysłów należy uznać za otwarty, ponieważ wczoraj prezydent Ryszard Nowak ogłosił informację o budżecie obywatelskim miasta na 2018 rok. Czas na uruchomienie kreatywnego myślenia.

Projekty zadań publicznych, które mają szansę zostać sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec Nowego Sącza, który w momencie wypełniania wniosku ma skończone 16 lat.

Procedura wstępnie opisana w projekcie regulaminu jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszenia swojego pomysłu, złożyć go na dziennik podawczy magistratu, albo wysłać zgłoszenie w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony: www.bo.nowysacz.pl

Do formularza zgłoszeniowego trzeba będzie dołączyć listę poparcia dla projektu podpisaną przez co najmniej trzydziestu sądeczan.
Jeśli projekt był składany drogą elektroniczną, wnioskodawca będzie miał trzy dni czasu na dostarczenie listy z podpisami do urzędu.
Każdy będzie mógł złożyć więcej niż jeden projekt.

Prawidłowo zgłoszone pomysły będą poddane weryfikacji społecznego poparcia, która wyłoni najlepsze. Głosowanie potrwa 8 dni i zostanie uznane za ważne jeśli weźmie w nim udział co najmniej 3 tysiące osób.

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, podczas którego omówiony zostanie projekt Regulaminu Budżetu. Spotkanie odbędzie się 14 marca 2017 r. (wtorek) o godz. 16.  w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.