DTS poleca: wszystko co chcielibyście wiedzieć o transporcie, ale boicie się zapytać ;)

Koło naukowe Vehiculum działające przy Instytucie Technicznym PWSZ w Nowym Sączu organizuje konferencję naukową. Od 19 do 21 kwietnia w hotelu Litwiński w Tęgoborzy naukowcy z całej Polski będą zgłębiać tajniki transportu.


Konferencja dotykać będzie tematyki szeroko pojętego transportu drogowego, morskiego, lotniczego, szynowego, budowy środków transportu, infrastruktury, eksploatacji środków transportu, logistyki, psychologii transportu, ekologii, spraw ekonomicznych, ale też szeroko rozumianej działalności przemysłu, zarządzania w transporcie, budownictwa transportowego – wyjaśnia opiekun koła Sławomir Kowalski.

Prelekcje wygłoszą: Jerzy Langman, Tomasz Kądziołka Aldona Wota, Bogdan Cieślikowski i Piotr Cyklis. Gościem specjalnym konferencji będzie biegły rzeczoznawca sądowy z Nowego Sącza – Kazimierz Opoka, który wygłosi wykład nt. zabezpieczeń śladów rzeczowych na miejscu zdarzeń drogowych w kontekście ich dalszego wykorzystania dla sądu czy rekonstrukcji wypadków.

To pierwsza konferencja organizowana przez działające od czterech lat koło Vehiculum, ale jak zapowiada opiekun koła, z pewnością nie ostatnia. Teksty wykładów po konferencji zostaną opublikowane w wydawnictwie PWSZ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.