Gmina Łososina Dolna. Uczestnicy wypadku to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego

Gmina Łososina Dolna. Uczestnicy wypadku to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego

Jak pisaliśmy TUTAJ, w piątek (9 kwietnia) w miejscowości Bilsko w gminie Łososina Dolna zderzyły się dwa samochody osobowe: Audi i Nissan. Przez dłuższy czas droga krajowa nr 75 była całkowicie zablokowana. Do szpitali trafiły wszystkie osoby podróżujące samochodami. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów tego zdarzenia.

Jak udało się nam dowiedzieć, uczestnicy wypadku to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego. Nissanem podróżowały dwie osoby: 48-letnia kierująca i 19-letnia pasażerka. Natomiast Audi kierował 57-latek, a podróżujący z nim pasażerowie mieli: 35, 40 i 49 lat.

35-letni pasażer Audi z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Pozostałe osoby trafiły do szpitali w Nowym Sączu i Brzesku.

– Na miejscu, pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej i z grupy wypadkowej Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku – informuje podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu