Wypadek w Łososinie Dolnej. Sześć osób rannych. W akcji śmigłowiec LPR

Wypadek w Łososinie Dolnej. Sześć osób rannych. W akcji śmigłowiec LPR

Na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Bilsko (gmina Łososina Dolna) zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe: Audi i Nissan. Podróżowało nimi sześć dorosłych osób, wszystkie zostały ranne. Jedną z nich zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło około 15:20. Około 16:35 w rozmowie z nami dyżurna PSP w Nowym Sączu informowała, że droga krajowa wciąż jest zablokowana. Utrudnienia trwały kilka godzin, a kierowcy musieli korzystać z objazdów przez Rożnów, Gródek nad Dunajcem i Dąbrowę. Na drodze krajowej nr 75 tworzyły się wielokilometrowe korki.

Na miejscu była policja, strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna, karetki pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec LPR.

– Audi podróżowały cztery osoby, natomiast Nissanem dwie osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach i znajdowali się na poboczu jezdni – informują strażacy.

Jak wyjaśniają, początkowo tylko jedna z osób nie zgłaszała żadnych dolegliwości. Z czasem jednak i ona zaczęła czuć się gorzej i ostatecznie wszyscy podróżujący samochodami trafili do szpitala.

– Czynności dochodzeniowe prowadziła Policja. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez Pomoc Drogową. Dodatkowo działania strażaków polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz oleju, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.