Renata i Grzegorz Czerwiccy – kandydaci III edycji Rankingu GLG

Renata i Grzegorz Czerwiccy – kandydaci III edycji Rankingu GLG

Autorzy bestseleru „Nie jesteś skazany”. Grzegorz i Renata są małżeństwem i obecnie oboje pracują w Wydawnictwie RTCK (Rób To Co Kochasz), które wydało ich książkę. Renata jest redaktorem naczelnym. Publikacja była promowana niemal we wszystkich stacjach telewizyjnych i radiowych. W 2020 r. ukazała się jeszcze jedna równie głośna książka, tym razem autorstwa samej Renaty – „Z braku rodzi się lepsze”. To wywiad ze znanym rekolekcjonistą, ks. Piotrem Pawlukiewiczem (śp.).

Osiągnięcia, w tym szczególnie w roku 2020:

W 2020 roku ukazała się książka ich autorstwa – „Nie jesteś skazany”, której pierwszy nakład miał się wyczerpać niemal zanim się ukazał. Świetnie napisana historia samego Grzegorza Czerwickiego, więźnia skazanego na 12 lat życia za kratkami, który podczas odsiadki przeżywa nawrócenia. Książkę czyta się jak dobry kryminał, dramat i powieść „nie z tego świata”. Niesamowite zwroty akcji. A najciekawsze w tym, że ta historia wydarzyła się naprawdę. 

Z Sądecczyzną wiąże nas:

Renata Czerwicka: – Tutaj się urodziłam i wychowałam. Tutaj, jeszcze w podstawówce uczęszczałam na zajęcia dziennikarskie, dzięki którym już w wieku 15 lat moje tekstu ukazywały się w lokalnej prasie. Nauczyciele z sądeckiej „9” i I LO pomagali mi rozwijać talent pisarski. Tutaj wróciłam po kilku latach pracy w Krakowie i Gdańsku, aby działać w bardzo młodym, ale obiecującym wydawnictwie RTCK, którego od kilku lat jestem redaktor naczelną. To w końcu tutaj swoje nowe życie rozpoczął mój mąż i w tym mieście narodził się nasz związek, który dziś jest szczęśliwym małżeństwem z prawie 4-letnim stażem.

Grzegorz Czerwicki: – Nowy Sącz stał się dla mnie nowym początkiem, nowym życiem i nową szansą. Pochodzę z Krakowa, ale to do Nowego Sącza polecił mi się udać mój kierownik duchowy, o. Stanisław Majcher SJ, pomagając mi przygotowywać się do wyjścia na wolność po 12 latach odsiadki. Tutaj trafiłem prosto z rekolekcji ignacjańskiech w Zakopanem, na które pojechałem w dzień wyjścia na wolność. Tutaj niezwykli ludzie dali pierwszą pracę, potem sam znajdowałem kolejne. Tutaj inni dali mi szansę, zaufali i pomogli zacząć w wieku 30 lat nowe życie. Choć moja działalność (książka i wyjazdy w ramach programów profilaktycznych i resocjalizacyjnych) ma zasięg ogólnokrajowy, tu żyję z moją rodziną i czuję się tu jak w domu.

Hobby i ciekawostki z życia prywatnego i zawodowego:

Renata:

Pisze od zawsze, pracuje zawodowo odkąd pamięta (jedno z bardziej zaskakujących zajęć to przewodnik na wystawie dinozaurów). Pierwsza przerwa w pracy to dopiero urlop macierzyński po narodzinach pierwszego synka.

Skrzypaczka. Scena, prowadzenie imprez i praca przy różnego rodzaju materiałach promocyjnych to jej chleb powszedni. Ślub z pewnym niezwykłym recydywistą bez matury był dla niej najbardziej szaloną i najlepszą decyzją w życiu.

Grzegorz:

Uwielbia ludzi i pomaganie im. Trenuje różne sporty. Dziś mówi, że jego największą pasją są żona i synek (wkrótce drugi raz zostanie tatą). Dzięki wielkiej ambicji i woli, rozwija się w szalonym tempie, nadganiając stracone lata (które jednak tak do końca nie były stracone). W pracy kontakt z klientem i wielka troska o niego to jego najmocniejsze strony.

Niedawno odnalazł jedyną siostrę, z którą stracił kontakt, gdy ona miała trzy latka i trafiła do domu dziecka. Nieustanna praca nad sobą, wspieranie innych i bycie mężem i tatą na pełny etat to jego obecna misja.

Wejdź na GŁOSOWANIE PUBLICZNOŚCI i oddaj głos na swojego kandydata.

Fot. Arch. Czerwickich