Stary Sącz: pomóżmy Amelce Czarneckiej!

31 marca (piątek) w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu odbędzie się akcja charytatywna dla chorej na białaczkę limfoblastyczną 10-letniej Amelki Czarneckiej.

Dziewczynka leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu. Nie poddaje się, walczy z całych sił.

– Do końca życia będę słyszeć ten głos, drżący głos lekarki, która wypowiada słowa: „ostra białaczka limfoblastyczna”. Mój Boże, białaczka? Pytania, szum w głowie, krzyk, a w końcu przerażający płacz. Wyrok śmierci, tak, to był dla mnie, jako matki, wyrok śmierci… dwa dni przed Bożym Narodzeniem, przed czasem radości, wspólnoty, a przede wszystkim przed cudem narodzin – mówi mama Amelki.

Starosądecka młodzież postanowiła zaangażować się w pomoc dla Amelki. Organizuje w tym celu kiermasz i loterię. Będą również występy artystyczne.

– Zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętny los Amelii, do wsparcia tej inicjatywy. Pomóc może każdy wpłacając dowolną kwotę lub przekazując nowe przedmioty, które będziemy mogli przeznaczyć na nagrody i fanty w organizowanej loterii. Mile widziane będą także rękodzieła – zapraszają organizatorzy.

Z historią Amelki można szerzej zapoznać się: TUTAJ

Fot. z archiwum Sursum Corda.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.