Sądeczanin Krzysztof Czerwiński mistrzem Polski w biegach górskich!

W Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w biegach górskich. Znakomicie spisał się sądeczanin Krzysztof Czerwiński, który zdobył złoty medal i tytuł najlepszego w kraju.

Przez dwa dni w Ustrzykach Dolnych na szlakach turystycznych góry Laworty, rozgrywano  Mistrzostwa Polski w Biegach  Górskich w stylu anglosaskim  we wszystkich kategoriach wiekowych – opowiada trener sądeczanina Józef Klimek z UKS Budowlani Nowy Sącz. – Jako pierwsi na starcie stanęli młodzicy, którzy mieli do pokonania 2700 m. Krzysztof Czerwiński, zawodnik UKS „Budowlani”, uczeń drugiej klasy Gimnazjum nr 1 w Nowym Sączu z bardzo dużą przewagą przybiegł  na linię mety. To jego ogromny sukces, ale też efekt ciężkiej pracy na treningach.

W Biegu Podkarpacia dzieci  na dystansie 1900 m Julia Walat zajęła 4. miejsce.

***

Wyniki zawodników UKS „Budowlani”:
Juniorzy 5000 m: 5. Adam Majerski, 7. Krzysztof  Obrzut
Juniorzy młodsi 5000 m: 6. Michał Dudczyk, 14. Mateusz Marszałek

Punktacja klubowa (sklasyfikowano 22 kluby):
1. LKS Zorza Gdynia, 2. KS Opoczno Sport Team, 3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne, 4. LKS Rudnik, 5. UKS „Budowlani” Nowy Sącz

Źródło i fot: UKS Budowlani Nowy Sącz.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.