Biczyce Dolne: zderzenie dwóch osobówek na DK 28

Wczoraj przed godziną 17:00 na drodze krajowej nr 28 w Biczycach Dolnych (gmina Chełmiec) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali sami kierujący. Przez jakiś czas ruch w obu kierunkach był całkowicie zablokowany.

Jak informują strażacy, kierująca toyotą nie skarżyła się na żadne dolegliwości, natomiast kierowcy forda udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w uszkodzonych autach. Zabezpieczyli także samochód marki Ford przed przemieszczaniem i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

– Zastęp z JRG nr 1 zakończył działania, a na miejscu pozostała OSP Niskowa. Po zakończeniu czynności przez Policję usunięto pojazdy na pobocze oraz usunięto z jezdni pozostałości po zdarzeniu. Działania strażaków trwały ponad godzinę – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.