Nowy Sącz. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

Nowy Sącz. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

Nowy Sącz to szósty i ostatni przystanek na mapie kampanii społecznej prowadzonej w miejscowościach, w których dostęp do lekarza czy usług medycznych jest utrudniony ze względu na wydłużony czas oczekiwania na wizytę. W ramach bezpłatnych stref zdrowia 16 października w Nowym Sączu będzie można wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG oraz skorzystać z porad urologicznych i warsztatów psychologicznych.

 Nowy Sącz to ostatnia z sześciu miejscowości, w których pojawi się kampania „Adamed Dla Rodziny”. Małopolskie miasto spełnia kryteria wyznaczone do realizacji celów kampanii, czyli występuje tutaj problem z dostępem do lekarza ze względu na dłuższy niż w innych ośrodkach, czas oczekiwania na wizytę oraz liczba mieszkańców nie przekracza 100 tys.

–  Chcemy zmobilizować do sprawdzenia stanu swojego zdrowia mieszkańców miasta i Małopolski. Zależy nam na tym, aby to wydarzenie przyniosło jak najwięcej korzyści tutejszej społeczności. Zachęcamy więc do udziału w naszej akcji całe rodziny. Jesteśmy firmą rodzinną i troska o zdrowie rodziny jest naszym priorytetem – mówi Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia z Adamed Pharma S.A.

16 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 (Szkoła Podstawowa nr 18 oraz Miejskie Przedszkole nr 12) przy ul. Broniewskiego 5 w godz. 10-18 będzie można skorzystać ze specjalistycznych badań oraz konsultacji, takich jak:

  • kardiologiczne (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),
  • pulmonologiczne (spirometria),
  • okulistyczne (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską – ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),
  • diabetologiczne (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c – poziom glukozy
    w ostatnich 6. miesiącach),
  • urologiczne,
  • USG (jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder),
  • wykłady psychologiczne i indywidualne konsultacje z lekarzem psychiatrą.

Wszystkie usługi będą wykonywane pod profesjonalnym nadzorem pielęgniarki lub specjalisty w danej dziedzinie.

– Wciąż należy przypominać, jak ważna jest profilaktyka. Uświadamianie pacjentów co do skutków trybu życia, zaniedbań z okresu pandemii czy rozwoju choroby, ale przede wszystkim danie im szansy na przebadanie się i konsultację z lekarzem to dzisiaj klucz do sukcesu, żeby polepszyć zdrowie naszej populacji – zmniejszyć tzw. dług zdrowotny Polski – mówi dr hab. n. med. Filip Szymański, prezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, które objęło patronat merytoryczny nad kampanią „Adamed Dla Rodziny”.

W ramach kampanii „Adamed Dla Rodziny” dla odwiedzających przygotowano warsztaty z nordic walking oraz możliwość indywidualnych konsultacji z trenerami personalnymi.

Kampania „Adamed Dla Rodziny” skierowana jest do całych rodzin. Adamed od lat wspiera zdrowie całych pokoleń i szczególnie troszczy się o rodziny, realizując m.in. społeczne programy zdrowotne takie jak: „Głęboki Oddech”, „Odnaleźć Siebie”, „Serce na Nowo” czy „Adamed dla Seniora”.

Do udziału w programie zdrowotnym zaproszeni są wszyscy, którzy w niedzielę 16 października będą przebywać w Nowym Sączu lub okolicach. Usługi oferowane w ramach kampanii będą bezpłatne, ale obowiązywać będą limity. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie www.AdamedDlaRodziny.com, która zagwarantuje skorzystanie z interesujących nas badań (nie jest to jednak konieczne, można odwiedzić strefy zdrowia w dniu akcji). Organizatorzy przypominają także o wymogach dotyczących przygotowania na niektóre z badań oraz przestrzeganiu reżimu sanitarnego związanego z bezpieczeństwem COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia.

Inauguracja cyklu akcji „Adamed Dla Rodziny” odbyła się 21 sierpnia w Pabianicach. Na zakończenie wakacji kampania odwiedziła Kołobrzeg. We wrześniu dotarła do Leszna i Katowic. 2 października pojawiła się w Ełku.

Patronat merytoryczny nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

Adamed Pharma to rodzinna firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Firma została założona w 1986 roku. Dziś zatrudnia ponad 2400 współpracowników, posiada 2 zakłady produkcyjne w Polsce i jeden w Wietnamie.

zdjęcie ilustracyjne: pexels

Czytaj też:

Motomikołaje już teraz proszą o pomoc. Wspólnie po uśmiech u potrzebujących

Reklama