Bellabot lubi drapanie za uchem… Zabawa ze sztuczną inteligencją u Wiśniowskiego

Bellabot lubi drapanie za uchem… Zabawa ze sztuczną inteligencją u Wiśniowskiego

Robo challenge

Naukowa wioska to wydarzenie dedykowane najmłodszym adeptom programowania, tworzenia gier, miłośnikom robotów i życia w wirtualnym świecie. Dziesiątki roześmianych dzieci z rumieńcami na twarzy przyglądały się niezwykłym urządzeniom – narzędziom ich przyszłości.

To już drugi Robo Challenge zorganizowany przez firmę Wiśniowski. W siedzibie firmy odbyło się spotkanie z najmłodszymi, którzy chcieli zgłębić wiedzę z dziedziny programowania, sztucznej inteligencji, budowy robotów czy druku na drukarkach 3D. Dzieciaki świetnie się bawiły, a każdy z nich dostał check listę do zdobywania punktów w Robo Challenge. Każde stanowisko przy którym rozłożyli się organizatorzy ze swoimi niezwykle ciekawymi przyrządami, narzędziami, klockami, a nawet symulatorem lotu szybowcem, oferowało zdobycie jednego punktu. Komplet zebranych punktów dawał tytuł „Młodego Robotyka”. Dzieci ochoczo podchodziły do stanowisk, wysłuchiwały poleceń prowadzących, po czym przystępowały do wytyczonych zadań.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się symulator lotu szybowcem. Któżby nie chciał być chociaż przez chwilę pilotem samolotu?!

Każdy kto zasiadł za sterami szybowca był zachwycony. Przelot odbywał się między górami i lasami, a najtrudniejsze było lądowanie.

-Bardzo podoba mi się ten symulator. Nie wiedziałem, że to takie trudne, ale dałem radę! Super jest też ten robot. Sam się przede mną zatrzymał i mogłem go pogłaskać – mówi Nikodem, uczestnik wydarzenia.

Uczestników witała między innymi Bellabot – robot posiadający sztuczną inteligencję, który sprawie i płynnie poruszał się między ludźmi. Można było wchodzić z nim w interakcję (bardzo lubi drapanie za uchem).

Sterowanie małymi robotami za pomocą pilotów i możliwość zagrania w gry w wirtualnej rzeczywistości to kolejne gratki dla najmłodszych. Było też budowanie z klocków lego i testy działania aplikacji, która umożliwiała robotom poruszanie się…

– Bardzo się cieszę, że przybyli Państwo na dzisiejsze wydarzenie. Bardzo jest nam miło Pastwa gościć. Zachęcam do korzystania z wszystkich atrakcji, które zostały dzisiaj przygotowane i życzę Wam dobrej zabawy – witała gości Monika Bochenek, wiceprezes fundacji Horyzont360 (partner wydarzenia) .

Dla miłośników kuchni molekularnej przygotowane zostało stanowisko do produkcji lodów. Można było spróbować pysznych lodów mrożonych ciekłym azotem. Dzieciaki chętnie się nimi zajadały przyglądając się procesowi ich powstawania.

Sobotnie wydarzenie zachwyciło jednakowo dzieci jak i dorosłych. Połączenie nauki poprzez zabawę to świetna inicjatywa, czekamy na kolejne.

(DSZ)

czytaj również: Nowy Sącz: Ceny za przejazd taksówkami w górę nawet o sto procent

 

Reklama