Krynica-Zdrój. Iwona Grzebyk-Dulak została wiceburmistrzem Zakopanego

Krynica-Zdrój. Iwona Grzebyk-Dulak została wiceburmistrzem Zakopanego

Zaskakujące wieści dotarły do naszej redakcji. Iwona Grzebyk-Dulak, która ubiegała się o fotel gospodarza Krynicy-Zdroju w ubiegłych wyborach samorządowych, została powołana na stanowisko wiceburmistrza Zakopanego. Będzie rządzić miastem turystycznym u boku burmistrza Łukasza Filipowicza.

Informację potwierdziła na swojej stronie w mediach społecznościowych. ,,Kochani, stało się! Obejmę funkcję Zastępcy Burmistrza Zakopanego – Pana Łukasza Filipowicza” – napisała.

21 kwietnia, w drugiej turze wyborów mieszkańcy Krynicy-Zdroju i podległych jej gmin zdecydowali, że burmistrzem na kolejną kadencję zostanie Piotr Ryba. Obecny gospodarz uzdrowiska pokonał Iwonę Grzebyk-Dulak stosunkiem głosów 52,90% (3294 głosy) do 47,10% (2933 głosy) .

W pierwszej turze na obecnego gospodarza gminy głosowało 2 797, czyli 41,57% osób. Radnej Iwonie Grzebyk-Dulak zaufało 2 078 (30,89%) wyborców, byłemu burmistrzowi Dariuszowi Reśce 1 659 (24,66%), a Sławomirowi Czarneckiemu 194 (2,88%). Dariusz Reśko poparł w drugiej turze kandydaturę Iwony Grzebyk-Dulak, która po raz pierwszy ubiegała się o fotel burmistrza.

Iwona Grzebyk-Dulak z wykształcenia jest doktorem nauk społecznych. 10 lat temu z wyróżnieniem obroniła rozprawę doktorską, a Uniwersytet Śląski rekomendował ją do druku. Dzięki temu wydała książkę oraz naukowe publikacje, w tym także z zakresu zarządzania jakością w firmach. Skończyła także studia podyplomowe o kierunku public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w  Krakowie oraz liczne kursy i szkolenia.

Pracowała jako wykładowca w Wydziale Studiów Politycznych WSB-NLU w  Nowym Sączu oraz pełnomocnik ds. zarządzania jakością, wdrażając normy jakości ISO w prywatnej i państwowej firmie. Przez kilka lat była redaktorem naczelnym kwartalnika międzynarodowego stowarzyszenia służb mundurowych. Przez lata była oficerem prasowym sądeckiej policji i udzielała odpowiedzi mediom w sprawach ważnych, dotyczących działań funkcjonariuszy. Obecnie w komendzie kieruje Zespołem Kontroli. Od 5 lat jest również Radną Rady Miejskiej w  Krynicy-Zdroju.

Fot. Iwona Grzebyk-Dulak 

Reklama