Powiat ma nowego starostę i zarząd. Radni zdecydowali

Powiat ma nowego starostę i zarząd. Radni zdecydowali

Tadeusz Zaremba (PiS) został wybrany nowym starostą powiatu nowosądeckiego. Na tym stanowisku zastąpił Marka Kwiatkowskiego (Silna Sądecczyzna). Poparło go 18 radnych, Kwiatkowskiego – 11. Wicestarostą został Antoni Koszyk, zaś społecznymi członkami zarządu powiatu: Franciszek Kantor, Michał Nowak i Paweł Łabuda.

Nowy starosta ma 50 lat, jest magistrem inżynierem leśnictwa, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Karierę zawodową rozpoczynał w Lasach Państwowych. Od roku 2004 do roku 2008 był podleśniczym – specjalistą do spraw lasów nadzorowanych. Do roku 2010 pracował jako specjalista służby leśnej do spraw zagospodarowania lasu, był też specjalistą służby leśnej do spraw gospodarki leśnej.

W latach 2010-2014 był zastępcą wójta gminy Łącko. Był również doradcą wójta gminy Krościenko nad Dunajcem, kierownikiem placówki terenowej KRUS w Nowym Sączu, członkiem Rady Programowej Radia Kraków i Rady Absolwentów Uniwersytetu Rolniczego oraz przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu.

Piastował stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Generalnego do spraw Administracyjnych i Zamówień Publicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W roku 2020 awansował na stanowisko dyrektora Departamentu Generalnego UMWM. Od maja 2022 był prezesem zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego. Wśród hobby wymienia: strzelectwo sportowe i kajakarstwo górskie, a także grę w piłkę nożną.

Przewodniczącym rady został Marek Pławiak, a wiceprzewodniczącymi: Maria Szarota i Emil Bodziony.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Fot. Adrian Maraś 

Reklama