Awaria zażegnana? Ruch pociągów jest już przywracany

Awaria zażegnana? Ruch pociągów jest już przywracany

tory

Na kolei nadal występują utrudnienia związane z awarią na skalę całego kraju. Na szczęście, praca lokalnych centrów sterowania jest już wznawiana.

Jak informowaliśmy TUTAJ, usterki wystąpiły w 19 z 33 lokalnych centrów sterowania. Do awarii doszło około godziny 4:00. Utrudnienia dały się we znaki także na Sądecczyźnie – mowa tu m.in. o kilkugodzinnym opóźnieniu pociągu Dolina Popradu relacji Kraków Główny – Krynica-Zdrój, który jest obsługiwany przez POLREGIO.

W koordynacji z Ministerstwem Infrastruktury pracuje sztab z udziałem przedstawicieli zarządcy infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz przewoźników – informuje rzecznik prasowy PKP PLK S.A., Mirosław Siemieniec.

Jak dodaje, praca lokalnych centrów sterowania jest wznawiana. Do godziny 13:00 udało się przywrócić ruch z wykorzystaniem urządzeń w 10 lokalizacjach: LCS Działdowo, Gdynia, Tczew, Koluszki, Kraków Główny, Warszawa Rembertów, Biała Podlaska, Czechowice – Dziedzice, Poraj i Skoczów.

Wiadomo już, co było przyczyną usterki. Chodzi mianowicie o błąd w działaniu urządzeń sterujących. Firma Alstom, będąca ich producentem, wydała oświadczenie: „Alstom jest świadomy błędu w formatowaniu czasu, który ma obecnie wpływ na dostępność sieci kolejowej, a co za tym idzie na transport kolejowy w Polsce. Bezpieczeństwo pasażerów nie jest zagrożone. Wdrożyliśmy plan przywrócenia dostępności urządzeń sterowania ruchem kolejowym, aby zminimalizować zakłócenia spowodowane usterką w systemach sterowania ex-Bombardier”.

Przewoźnicy udostępniają na swoich stronach internetowych dane o kursowaniu pociągów z uwzględnieniem zaistniałych okoliczności. Określają też zasady zwrotu biletów.

fot. ilustr. Kinga Nikiel-Bielak


Czytaj też:

Korzenna. Trwa remont budynku dla uchodźców z Ukrainy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.