Awaria na kolei. Spore opóźnienia i utrudnienia

Awaria na kolei. Spore opóźnienia i utrudnienia

pociąg

Od samego rana w całej Polsce trwa wielka awaria sieci kolejowej. W kilkunastu lokalnych centrach sterowania wystąpiły usterki urządzeń.

Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

W niektórych miejscach wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociągi mogą też zmieniać trasy lub zostać odwołane.

Podczas konferencji prasowej wiceprezes PKP PLK Mirosław Skubiszyński zakomunikował, że awaria objęła około 820 kilometrów linii kolejowej w całej Polsce. Usterki wystąpiły w 19 z 33 lokalnych centrów sterowania. Są to miejsca, z których przy pomocy systemów komputerowych prowadzony jest ruch pociągów na stacjach i liniach o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną tak dużej awarii może być cyberatak. Jak poinformował na Twitterze pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński, „jeszcze dziś odbędzie się posiedzenie Zespołu ds Incydentów Krytycznych działającego zgodnie z art. 36 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa”.

fot. ilustr. Kinga Nikiel-Bielak


Czytaj też:

Korzenna. Trwa remont budynku dla uchodźców z Ukrainy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.