Andrzej Czerwiński: wybór prezesa Continentalu to kontynuacja serialu lokalnych Misiewiczów

Stop nominacjom politycznym – tak poseł Andrzej Czerwiński  z Platformy Obywatelskiej komentuje fakt, iż nowym dyrektorem sanatorium „Continental” w Krynicy – Zdroju został sądecki radny z ramienia PiS, Patryk Wicher. 

– Mamy kontynuację serialu lokalnych Misiewiczów. Prezesem Continentalu został radny PiS. Kolejny radny nowosądecki otrzymał ważne stanowisko w jednostce rządowej.  Nie mogę przemilczeć tego, że odwołano Bogdana Kałuckiego. Mam prawo ocenić sprawność działania Continentalu podczas, gdy zarządzał nim Bogdan Kałucki. Byłem przewodniczącym rady społecznej tego sanatorium – mówi poseł Andrzej Czerwiński.

Zdaniem posła, poprzedni dyrektor był wspierany przez załogę i nie miał namaszczenia politycznego, co było jego atutem.

– Kolesiostwo jest powielane do kwadratu. Mnie nikt nie może zarzucić, że wepchnąłem jakiegoś znajomego na stanowisko, mimo, że nieraz miałem kolejkę  znajomych oczekujących pod drzwiami.  A ta władza bierze wszystko, co jest w zasięgu partii. W elektrowni w Rożnowie bez skrupułów wymieniono dyrektora na byłego posła. Tak nie powinno się postępować – oburza się Andrzej Czerwiński.

Poseł Czerwiński nie przesądza jak Patryk Wicher poradzi sobie z wyzwaniem, ale ma pretensje o partyjjny „klucz” jaki zastosowano przy obsadzie stanowiska.

– Z tego co wiem Patryk Wicher ukończył politologię. Ma także dodatkowe wykształcenie z zakresu zarządzania, uzyskane w WSB-NLU. Być może sprawdzi się na stanowisku dyrektora Continentalu ale niech mi ktokolwiek powie, że to kompetencje zadecydowały o tym, że znalazł się na stanowisku prezesa i że jego kompetencje są wyższe niż kompetencje Bogdana Kałuckiego, który został zamieniony na funkcjonariusza partyjnego – zaznacza poseł Andrzej Czerwiński.

O nowym dyrektorze „Continentalu” pisaliśmy: Patryk Wicher rządzi w sanatorium „Continental” w Krynicy – Zdroju

Fot. Agnieszka Małecka.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.