Korzenna: sto dni do nowych dróg

Gmina Korzenna wyremontuje ponad pięć kilometrów dróg gminnych. Podpisane z wykonawcami umowy opiewają na kwotę 2,3 mln zł. Na realizację remontów firmy mają 100 dni, a to oznacza, że finał prac powinien nastąpić w sierpniu.

Najbardziej kosztowny i zarazem najdłuższy odcinek przeznaczony do remontu biegnie od Korzennej przez Posadową Mogilską i Mogilno. Za realizację prac na odcinku o długości ponad 2,6 km gmina zapłaci blisko 1,1 mln zł.

– Droga Lipnica Wielka Pustki – Zalesie Dolne o długości 900 metrów, biegnąca przez Lipnicę, kosztować będzie ponad 380 tys. zł, a przebudowa drogi Łyczana Rzeki – Jasienna Zagórze – Janczowa na odcinku o długości kilometra, kosztować będzie ponad 450 tys. zł – wylicza wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron.

Niespełna 400 tys. zł trzeba będzie zapłacić za przebudowę drogi gminnej Miłkowa Porąbka – Jelna, której długość wynosi niespełna 750 metrów.

Fot. Ilustracyjne – Z arch. DTS 24.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.