Patryk Wicher rządzi w sanatorium Continental w Krynicy – Zdroju

Sanatorium „Continental” w Krynicy – Zdroju ma nowego prezesa. Został nim nowosądecki radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Patryk Wicher. O jego kandydaturze na to stanowisko mówiło się nieoficjalnie już w lutym. 

W lutym odwołano Bogdana Kałuckiego, który kierował placówką należącą do Ministerstwa Spaw Wewnętrznych i Administracji przez sześć lat. Wtedy Wicher nie ukrywał zaskoczenia faktem, jakoby miał kierować sanatorium, chociaż jego nazwisko pojawiło się na liście potencjalnych kandydatów. W przeszłości sanatorium kierował także Krzysztof Żyłka, niegdyś również sądecki radny, obecnie -wiceprezes Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

– Nie dostałem jeszcze glejtu z ministerstwa, więc nie mogę na razie się chwalić, aczkolwiek otrzymałem telefon, że zostałem wybrany na to stanowisko. Nie jest to jednak oficjalnie potwierdzone – mówi Patryk Wicher. Potwierdza, że  ubiegał się o dyrektorski fotel w krynickim sanatorium.

Informację tą, na razie nieoficjalną, potwierdza również burmistrz Krynicy – Zdroju Dariusz Reśko.

– Krynica jest małym miasteczkiem, wieści szybko się roznoszą. Dowiedziałem się, co prawda nie z pierwszej ręki, że nowym dyrektorem tego sanatorium będzie pan Patryk Wicher. Pierwszy konkurs był podobno unieważniony. Nie mogę jednak szerzej tego komentować, nie jestem stroną w sprawie – mówi burmistrz Reśko.

Nowy szef „Continentalu” urodził się w 1986 r. w Nowym Sączu. Jest magistrem politologii oraz zarządzania (studia ukończył w WSB-NLU w Nowym Sączu). Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Pracował w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Od 2010 r. sprawuje mandat radnego miasta Nowego Sącza.

Sanatorium „Continental” jest placówką uzdrowiskową należącą do MSWiA. Zatrudnia ok. stu pracowników. Ma dwieście miejsc noclegowych.

Fot. archiwum prywatne Patryk Wicher, UMIG Krynica ZDRÓJ

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.